Eminevim taksit hesaplama!

Ev sahibi olmak için banka kredisi ve dolayısıyla faizi devre dışı bırakan Eminevim sisteminden bugüne kadar binlerce kişi yararlandı. Dayanışma ile kişileri ev sahibi yapan sistemi, merak edilenleri ve Eminevim taksit hesaplama yöntemini örneklerle açıkladık.

Eminevim taksit hesaplama!

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, banka kredisi ve dolayısıyla faizi olmadan kişileri ev, arsa ve işyeri sahibi yapan Eminevim sayesinde bugüne kadar binlerce kişi ev sahibi oldu. Şirket, özellikle bir ev sahibi olmanın zorlaştığı günümüz şartlarında, kurduğu sistemle kişileri faizsiz, bütçeye göre, istenilen yerden ev sahibi yapıyor. Peki Eminevim sistemiyle ev sahibi olmak isteyenler hangi adımları atacak? Eminevim taksit hesaplama nasıl yapılacak?

Eminevim taksit hesaplama nasıl belirlenir? Detaylı bilgi almak için tıklayın...

Öncelikli olarak satın alınmak istenen evin miktarı belirlenir. Daha sonra kişi tarafından kaç ay taksit ödemesi yapmak istediği belirtilir. Belirtilen taksit sayısı, aynı zamanda kişinin hangi grupta yer alacağını da belirler. Çünkü taksit sayısı, grup sayısının belirlenmesini sağlar. Örneğin 120 ay taksit isteyen kişi, 120 kişilik gruba dahil olur. Heray bu gruptaki kişilerin ödediği taksit bir ev parası eder. Ve böylece her ay havuzda toplanan bir ev parasıyla noter huzurunda sıra tespiti sonucu bir kişiye ev alınır. Peki Eminevim taksit hesaplama nasıl belirlenir?

Peşinat miktarı düşüldükten sonra evin fiyatı, direkt taksit sayısına bölünür ve böylece de ortaya aylık ödenecek taksitler çıkar.

Evinizi almak için çok beklerseniz ne olur?

Her ay yapılan çekilişte bir türlü şans yüzünüze gülmedi ve grup içindeki sıralamada gerilere düştünüz diyelim. Üzülmenize hiç gerek yok. Çünkü Eminevim sisteminde çekilişte ismi çıkıp, evini alan kişiler kendi evlerine geçtikleri için kendinden sonraki alacak gruptaki diğer kişilere bir miktar fazla ödeme yaparak yardımda bulunur.

Eminevim taksitleri ödenemezse cezası var mı?

Eminevim taksit hesaplama sistemine göre taksitler her ayın 1’i ile 20’si arasında ödenir. Ancak bazı durumlarda taksitlerini ödeyemeyen kişiler olabilir. Taksitlerini ödeyemeyen ya da geciktiren kişilere ise iki uygulama yapılır. Birincisi, ödemediği ay kadar teslim tarihi ileri atılır. İkincisi ise ödenmeyen taksitlere küçük miktarda gecikme cezası yansıtılır.