Emlak Haberleri - Seçmeler 10 Aralık

Kanal İstanbul ihalesi ne zaman yapılacak? Alo Tapu Hattı'na büyük ilgi, Odakule ihalesi iptal edildi, AVM tasarısı Meclis Başkanlığı'nda ve daha fazlası için haberimizi inceleyebilirsiniz

Emlak Haberleri - Seçmeler 10 Aralık

Kanal İstanbul ihalesi ne zaman yapılacak?
İstanbul'un en büyük projelerinden biri olacak 'Kanal İstanbul' için ihale süreci yaklaşıyor. Proje ihalesinin önümüzdeki aylarda yapılması bekleniyor. İstanbul'un en büyük projelerinden biri olacak 'Kanal İstanbul' için ihale süreci yaklaşıyor. 10 milyar dolara mal olması beklenen proje ihalesi birkaç ay içinde yapılacak.

Haberin devamı için tıklayınız

Alo Tapu Hattı'na büyük ilgi
Çevre ve Şehircilik Bakanığı tarafından başlatılan 'Alo Tapu Hattı' ve Online Randevu sistemi vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tapu ve Kadastro konularında özellikle telefonla randevu almak için gelen aramalar her geçen ay artarak devam ediyor. Alo 181 hattına gelen aramalarda son bir ay içerisinde başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere, Bursa, Antalya, Adana, Tekirdağ, Kocaeli ve Mersin illerinden yoğun bir artış yaşandı.

Haberin devamı için tıklayınız

Odakule ihalesi iptal edildi
Uzun yıllar boyunca İstanbul Sanayi Odası'nın merkezi olarak kullanılan Odakule bina ihalesi, yeterli talep gelmemesi nedeniyle iptal edildi. En son teklif tarihi olarak açıklanan 3 Aralık tarihine kadar beklenen talebin gelmemesi üzerine bir açıklama yapan İstanbul Sanayi Odası(İSO), ihalenin sonlandırıldığını açıkladı.  

Haberin devamı için tıklayınız 

Bakan Güllüce 'iklim zirvesi'nde konuştu
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Peru'da gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler İklim Zirvesi'nde temaslarını sürdürüyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Lima'da düzenlenen Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 20. Taraflar Konferansı Üst Düzey Oturumu'nda konuştu.

Haberin devamı için tıklayınız

Servotel Trump Hotel'i Bakü'ye taşıyor
Dünyanın 43 ülkesinde turizm ve gayrimenkul yatırımları yapan Servotel, Trump® International Hotel & Tower'ı Bakü'ye getiriyor. Azeri yatırımcı Garant Holding ile beş yıldızlı lüks otel markası Trump Hotel Collection'ın bir araya gelmesine yardımcı olan Servotel'in vizyon geliştirme, konseptlendirme, mimar seçimi, proje takibi, markalandırma, açılış öncesi ve sonrası pazarlama danışmanlığını üstlendiği Trump International Hotel-&-Tower Baku ilk misafirlerini Haziran 2015'te ağırlamaya başlayacak.

Haberin devamı için tıklayınız

Yeşilçam Yıldızları çevre için bir araya geldi
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı çevre farkındalığının arttırılması için "Yeşil Ekran Kısa Film Yarışması" düzenliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı çevre farkındalığının arttırılması için "Yeşil Ekran Kısa Film Yarışması" düzenliyor. Yarışmaya katılan kısa filmlerin değerlendirmesini ise Yeşilçam'ın önemli isimlerinden oluşacak bir jüri heyeti yapacak.

 Haberin devamı için tıklayınız

Pera Palace'a 'En Lüks Tarihi Otel' ödülü
Pera Palace Hotel Jumeirah dünyanın "En Lüks Tarihi Oteli" Seçildi. Pera Palace Hotel Jumeirah, dünyada turizm sektörünün en prestijli ödüllerinden olan "World Luxury Hotel Awards" 2014'te, En Lüks Tarihi Otel ünvanını kazandı.

Haberin devamı için tıklayınız

AVM tasarısı Meclis Başkanlığı'nda
Haksız rekabete sebebiyet verdiği gerekçesiyle düzenlenen AVM tasarısında, büyük mağazaların çalışma saat ve günleri kısıtlanacak. Haksız rekabete sebebiyet verdiği gerekçesiyle düzenlenen AVM tasarısında, büyük mağazaların çalışma saat ve günleri kısıtlanacak. Tasarıya göre büyük mağazalar, çalışma günlerinde mesaiye saat 10.30'da başlayacak ve cumartesi hariç, pazar günü ve resmi tatil günlerinde bütünüyle müşteri trafiğine kapanacak.

Haberin devamı için tıklayınız

GAP'ın sulama yatırımları tamamlanmalı
TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, GAP Projesi'ndeki "sulama yatırımlarının acilen" tamamlanması gerektiğini söyledi. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Güneydoğu Anadolu Projesi'nde (GAP) ekonomik ve teknik olarak sulanacak 1,8 milyon hektar tarım arazisinden 0,41 milyon hektarının sulanabildiğini bildirerek, "halen ülke genelinde 2,6 milyon hektar olan sulamaya açılmayan tarım arazisinin 1,39 milyon hektarı GAP'ta bulunuyor" dedi.

Haberin devamı için tıklayınız

ERA Türkiye'den yeni ofis
Gayrimenkul Pazarlama sektöründe faaliyet gösteren ERA Türkiye, ofis ağını hız kesmeden genişletmeye devam ediyor. ERA Türkiye, franchise ağına son olarak İstanbul Anadolu Yakası'nda Kartal ofisini ekledi. ERA Türkiye, İstanbul Anadolu Yakası'nda bir ofisi daha hizmete aldı. 31. ofisini açan ERA Türkiye'nin en yeni ofislerinden ERA NORM, Kartal bölgesinde faaliyet gösterecek.

Haberin devamı için tıklayınız