Emlak Haberleri - Seçmeler 14 Ocak

Rant vergisi açıklandı, Akıllı şehir Barcelona, İstanbul'a örnek olacak, Kadıköy'de binaların yüzde 75 i çürük, Konut satışında rekor ve daha fazlası haberimizde

Emlak Haberleri - Seçmeler 14 Ocak

Rant vergisi açıklandı
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kamuda Şeffaflık Paketi ile, belediyelerin imar planı değişikliklerinden pay almaya başlayacağını açıkladı. İmar kanunu ile 3 temel hususun geleceğini ve imar uygulamalarının adil ve hızlı olacağını belirten Davutoğlu, gecikmelerden kaynaklanan mağduriyetlerin de giderilmesini hedeflediklerini belirtti.

Haberin devamı için tıklayınız

Akıllı şehir Barcelona, İstanbul'a örnek olacak
Türkiye Bilişim Vakfı ile Turkcell işbirliğiyle Haziran 2014'te kurulan Bilgi Toplumu Enstitüsü, 19 Ocak'ta İstanbul'da düzenleyeceği Akıllı Şehir etkinliğinde, Barselona'nın inovasyon ve teknoloji odaklı uygulamalarıyla akıllı şehre dönüşmesinde çok önemli katkıları olan Barselona Şehir Konseyi CIO'su Manuel Sanroma'yı ağırlayacak.

Haberin devamı için tıklayınız

Kadıköy'de binaların yüzde 75'i çürük
Aydoğan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Aydoğan Kadıköy'deki yapı stoğunun ise yüzde 72'si deprem riskin taşıdığını söyledi. 3. İnşaat ve Konut Konferansı'nda 'Kentsel dönüşüm nasıl olmalı?' başlıklı bir sunum yapan Aydoğan, Kadıköy Kentsel Dönüşümü'nün önemine dikkat çekti.

Haberin devamı için tıklayınız

DAP Yapı Pendik'e üniversite kuracak
DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Polisan Holding ile ortaklaşa geliştirecekleri proje kapsamında Pendik'te bir üniversite kuracaklarını söyledi. Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlisli ile uyumlu bir işbirliği gerçekleştirdiklerini hatırlatan Ziya Yılmaz, ortaya çıkan sonuçtan her iki tarafın da çok memnun kaldığını söyledi.

Haberin devamı için tıklayınız

Ek maddede geri adım
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, yıkım ve durdurma kararı alınan projeleri kurtaracak 'ek madde'nin tasarıdan çıkarıldığını açıkladı. 

Haberin devamı için tıklayınız

Mahkeme kararlarını 'sıfırlayan' ek madde
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, mahkeme tarafından 'yıkım' ve 'durdurma' kararı alınan projeleri kurtaracak 'ek maddeyi' torba kanuna yerleştirdi. 

Haberin devamı için tıklayınız

3. Köprü için acil kamulaştırma kararı
Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamında Karayolları Genel Müdürlüğü'nün kamulaştıracağı ilçelere ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayınlandı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın 5.1.2015 tarihli ve 500 sayisi yazısı üzerine konuyu görüşen Bakanlar Kurulu, bir çok ilçede 'kamulaştırma' kararı aldı.

Haberin devamı için tıklayınız

Konut satışında rekor
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, 2014 yılında Türkiye genelinde 1 milyon 165 bin 369 konutun el değiştirdiğini açıkladı. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü verilerine göre, 2014 yılında tüm ülke genelinde 1 milyon 165 bin 369 konut el değiştirdi. Bu rakam, son 5 yılda yaşanan konut satış oranındaki yükselme eğiliminin de zirve noktasını temsil ediyor.

Haberin devamı için tıklayınız

Akkuyu ÇED'inde sahte imza var mı?
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Akkuyu nükleer santralindeki ÇED raporunda sahte imza bulunduğu iddialarını reddetti. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Akkuyu nükleer santralindeki ÇED raporunda sahte imza bulunduğu iddialarını reddederek: 'Lüzumsuzlukla iştigaldir bu.'

Haberin devamı için tıklayınız

Akıllı Yıldızlar'dan Enerji Müzesi ziyareti
Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi'nde yer alan öğrenciler, Santral İstanbul Enerji Müzesini ziyaret etti. Soyak'ın 33 devlet okulu kapsamında hayata geçirdiği Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi'nde yer alan öğrenciler, Santral İstanbul Enerji Müzesini ziyaret etti. Öğrenciler, Silahtarağa Elektrik Santrali'nden Santral İstanbul'a kadar elektrik üretiminin tarihini öğrenme fırsatı yakaladı.

Haberin devamı için tıklayınız