Emlak Haberleri - Seçmeler 16 Aralık

Emlak Konut 2015 tahminlerini açıkladı, Palivor Çiftliği ilk mağazasını Bebek'te açtı, Kentsel dönüşüm hayati bir operasyondur, Sektör 2015'te yüzde 10-12 büyük, Maltepe dönüşümü masaya yatırıldı, Yılbaşı ikramiyesiyle kaç ev alınır? ve daha fazlası haberimizin detaylarında

Emlak Haberleri - Seçmeler 16 Aralık

Emlak Konut 2015 tahminlerini açıkladı
Emlak Konut, 2015 yılında yaklaşık 6,76 milyar TL değerinde, 12.016 adet bağımsız bölüm satışı hedefliyor. GYO'nun 2015 yılı satış hedefi öngörüleri belirleme çalışmaları sonuçlandıran Emlak Konut GYO, tahminlerinin gerçekleşmesi durumunda 2015 yılsonu itibarı ile toplamda; yaklaşık 6,76 milyar TL değerinde, 12.016 adet bağımsız bölümün satışının hedeflendiğini açıkladı.

Haberin devamı için tıklayınız

Palivor Çiftliği ilk mağazasını Bebek'te açtı
2011 Avrupa Gayrimenkul Ödülleri'nde "Avrupa'nın En İyi Çiftlik Projesi" seçilen Palivor Çiftliği, ilk mağazasını Bebek'te açtı. Bugüne kadar marketlerde satılan özel et ve süt şarküteri ürünlerininin yanı sıra, çiftliğin ürünleri ile yapılmış sıcak tost ve hot doglar, günlük sandviç ve salata çaşitleri, özel karışım kahveler ve organik çay çeşitleri de bundan böyle Bebek'teki mağazada tüketicileriyle buluşacak. Dikkat çekici iç mekan tasarımıyla 16 kişiyi ağırlayabilen mağaza her gün sabah 8'den gece yarısına kadar hizmet sunacak.

Haberin devamı için tıklayınız

Kentsel dönüşüm hayati bir operasyondur
2. Kentsel Dönüşüm Zirvesi'nde konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu: 'Kentsel dönüşüme hayat kurtarma operasyonu olarak bakmalıyız.' dedi. 2. Kentsel Dönüşüm Zirvesi, Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'nde gerçekleşti. YTÜ ve Piri Reis Harita ve CBS Derneği'nin ortaklığındaki Zirve'nin 2. gününde Yerinde Dönüşüm - Yaşanabilir Kentler Sempozyumu düzenlendi.

Haberin devamı için tıklayınız

Sektör 2015'te yüzde 10-12 büyük
Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, 2015 yılında gayrimenkul sektöründeki büyümenin yüzde 10-12 düzeyinde gerçekleşeceğini söyledi. Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, 2015 yılında gayrimenkul sektörünün nabzının ağırlıklı olarak yine İstanbul'da atacağını belirterek: 'İstanbul'da son dönem nüfus artışı ve göçlerin etkisiyle hane halkı sayısı 1.180.000 artış gösterdi.

Haberin devamı için tıklayınız

Maltepe dönüşümü masaya yatırıldı
Maltepe'de, yapılması düşünülen kentsel dönüşüm projeleri uzmanlar tarafından masaya yatırıldı. Maltepe'de yürütülen kentsel dönüşüm ile ilgili bir açıklama yapan Maltepe Belediye Başkanı Alı Kılıç: 'Parçalar birleştirildiğinde daha farklı bir Maltepe ortaya çıkacak.'

Haberin devamı için tıklayınız

Yılbaşı ikramiyesiyle kaç ev alınır?
Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi'nin büyük ikramiyesi 50 milyon lira olarak belirlendi. Büyük ikramiyeyle İstanbul'dan 160 adet ev almak mümkün. 31 Aralık 2014'te çekilecek olan yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiye 50 milyon TL olarak belirlendi. hurriyetemlak.com Emlak Endeksi verilerine göre, çıkan parayla metrekare ortalama konut fiyatının 3.118 TL olduğu İstanbul'dan ortalama 100 metrekare büyüklükte 160 adet ev almak mümkün.

Haberin devamı için tıklayınız

Konut fiyat yükselişi sürüyor
Reidin-GYODER Kasım 2014 raporuna göre, konut fiyatları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17.10 oranında yükseldi. Garanti'nin desteğiyle Reidin.com ve GYODER tarafından hazırlanan emlak endekslerinin 2014 Kasım ayı raporu yayınlandı. İkinci el ve yeni konutlara yönelik çalışma, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli'de gerçekleştirildi.

Haberin devamı için tıklayınız

İzmir, İstanbul'a göre daha Avrupalı
Mimar Brigitte Weber, İzmir'in İstanbul'a göre daha Avrupalı bir kent olduğunu ve bu durumun dönüşüm sürecine yansıyabileceğini söyledi. AKG Gazbeton'un "Tasarımın Binbir Yüzü" etkinliği için İzmir'de bulunan mimar Brigitte Weber, dönüşüm sürecine yakın dönemde giren İzmir'in İstanbul'a göre daha iyi şartlarda olduğunu söyledi.

Haberin devamı için tıklayınız

Okmeydanı'nda tapular teslim ediliyor
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Okmeydanı'nda mülkiyet hakkı kazanan hak sahiplerine tapularını vermeye devam ediyor. Demircan, Beyoğlu Belediyesi'nin 11 yıldır sürdürdüğü çalışmaların ardından gelinen son noktada, 75 bin vatandaşın imar hakkı olan tapılarını almaya hak kazandığını belirtti.

Haberin devamı için tıklayınız

Yabancı yatırımcı Türkiye'ye güveniyor
MÜSİAD İnşaat Sektör Kurulu Başkanı Burhan Özdemir, Türkiye'nin yabancı yatırımcılar için güvenli bir 'yatırım limanı' haline geldiğini söyledi. Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İnşaat Sektör Kurulu Başkanı Burhan Özdemir, "Türkiye'deki konut talebi 2008 yılında dünya genelinde yaşanan krizin ardından artışa geçti, yabancılar için ülkemiz güvenli yatırım limanı haline geldi" dedi.

Haberin devamı için tıklayınız