Emlak Haberleri - Seçmeler 17 Aralık

Konya-İstanbul YHT hattı açıldı, Marmara yaşanmaz hale gelir mi?, Dönüşü olmayan tehditlerle karşı karşıyayız, İnşaat cirolarında değişim yok ve daha fazlası haberimizin detaylarında

Emlak Haberleri - Seçmeler 17 Aralık

Konya-İstanbul YHT hattı açıldı
Konya-İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattı, Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katıldığı bir törenle hizmete açıldı. Projeyle birlikte, İstanbul ile Konya arasındaki yolculuğun 4 saate inmesi bekleniyor. Hat yolculuğunun ilk bir hafta süresince ücretsiz gerçekleşeceği bildirildi.

Haberin devamı için tıklayınız

Marmara yaşanmaz hale gelir mi?
Kuzey Ormanları Savunması, Marmara Bölgesi'ne ilişkin hazırladığı raporda, 'ekonomik büyüme' hamleleri sonrasında bölgenin yaşanmaz hale geleceğini savundu. Kuzey Ormanları Savunması 'Enerji, madencilik, inşaat odaklı birikim kıskacında ikinci büyük kentsel-ekolojik kıyımın eşiğinde Marmara" başlıklı raporunu yayımladı.

Haberin devamı için tıklayınız

Dönüşü olmayan tehditlerle karşı karşıyayız
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, 5. Çevre Bakanları Toplantısı'nda yaptı konuşma ile 'iklim ve doğa' sorunlarına dikkat çekti. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İstanbul'da düzenlenen Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 5. Çevre Bakanları Toplantısı'nda katılımcı ülke bakanları ve delegeleriyle bir araya geldi.

Haberin devamı için tıklayınız

Bakan'ın yanıtlayamadığı 'ağaç' sorusu
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, mega projeler kapsamında kaç ağacın kesildiğine ilişkin soru önergesine net yanıt veremedi. CHP Milletvekili Umut Oran'ın, Kuzey Marmara Otoyolu ve Üçüncü Köprü gibi mega projeler kapsamında kaç ağaç kesildiğine ilişkin 'soru önergesi' için söz alan Orman ve Su İŞleri Bakanı Veysel Eroğlu, şu anda net bir rakam verilemeyceğini belirterek: 'Projeler tamamlanınca net rakam verilebilir.' dedi.

Haberin devamı için tıklayınız

İnşaat cirolarında değişim yok
Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksi, 2014 yılı III. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre aynı seviyede kaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %2,7 oranında azaldı.

Haberin devamı için tıklayınız

Konya'ya katı atık yatırımı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı katı atık yönetimi projelerine "Konya katı atık yönetimi" projesiyle devam ediyor. Avrupa Birliği fonları ve ulusal kaynaklar vasıtasıyla Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin talimatı ile Avrupa Birliği Yatırımları Dairesi Başkanlığı tarafından yapımı planlanan ve 2 milyon kişiye hizmet edecek olan "Konya Katı Atık Yönetimi Projesi" başlangıç toplantısı 19 Aralık 2014 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Müşaviri ve Avrupa Birliği Yatırımları Dairesi Başkan Vekili Ferruh Parmaksız ve teknik ekibin katılımıyla yapılacak.

Haberin devamı için tıklayınız

Dev projelerin akıllı ortağı: Berker
Akıllı bina otomasyon sistemlerinin güçlü markası, Alman Berker by Hager dün düzenlediği basın toplantısıyla gelecek vizyonunu kamuoyu ile paylaştı. Berker Türkiye Genel Müdürü Medeni Kahraman'ın da katıldığı toplantıda yeni yılda hızını arttırmayı hedefleyen Hager teknolojileri ve sistemleri gündem konusu oldu.

Haberin devamı için tıklayınız

En Başarılı İş Adamı: Ağaoğlu
Akademetre tarafından yapılan 2014 Yılı En'ler araştırması, iş dünyasının en başarılı iş adamları ve kurumlarını belirledi. Akademetre tarafından yapılan 2014 Yılı En'ler araştırması, iş dünyasının en başarılı iş adamları ve kurumlarını belirledi. 07-14 Kasım 2014 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Haberin devamı için tıklayınız

Konutun metrekaresi 2 bin 474 TL oldu
hurriyetemlak.com Kasım 2014 verilerine göre, konutta yıllık fiyat artışı yüzde 25'i buldu. Metrekare fiyatları ise 2 bin 474 TL olarak belirlendi.

Haberin devamı için tıklayınız

Kasım ayının istihdam şampiyonu 'inşaat'
Eleman.net verilerine göre inşaat sektörü Kasım ayında yüzde 8.71'lik istihdam rakamıyla savunma/güvenlik sektörünün ardından ikinci sırada yer aldı. İşe yerleştirilen aday sayısı yüzde 6,4'lük bir artışla 8 bin 533 sayısına ulaşırken en çok istihdam sağlayan sektör yüzde 9.13 ile savunma/güvenlik oldu.

Haberin devamı için tıklayınız