Emlak Haberleri - Seçmeler 19 Ocak

Atın yönetiminde 2023 rotası çiziliyor, enerji verimliliği fuarı sonra erdi, AVM'lerde çalışma saatleri değişmeyecek, Toki indirimleri Mart ayı sonunda ve daha fazlası haberimizde

Emlak Haberleri - Seçmeler 19 Ocak

Atık Yönetiminde 2023 Rotası Çiziliyor
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 26-29 Ocak arasında, Antalya'da 4 gün sürecek "2023'e Doğru Atık Yönetimi Sempozyumu" düzenliyor. 

Haberin devamı için tıklayınız

Enerji verimliliği fuarı sona erdi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından 34. Enerji Verimliliği Haftası çerçevesinde gerçekleştirilen "6. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı" sona erdi. Yoğun katılımın olduğu forum ve fuarda, Enerji Verimliliği Derneği, yıl boyunca yaptığı çalışmaları katılımcılara anlattı.

Haberin devamı için tıklayınız

Sanayiden uzaklaştık, konuta yöneldik
TMMOB Makine Mühendisleri Odası Danışmanı Mustafa Sönmez tarafından hazırlanan raporda 'konut fiyat artışının' sanayi ürün fiyat artışının üzerinde seyrettiği belirtildi. TMMOB Makine Mühendisleri Odası Danışmanı Mustafa Sönmez tarafından hazırlanan raporda 'konut fiyat artışının' sanayi ürün fiyat artışının üzerinde seyrettiği belirtilerek, bu durumun, sanayiden uzaklaşıldığına işaret ettiğini söyledi.

Haberin devamı için tıklayınız

Yasa, AVM'lerde çalışma saatlerini değiştirmeyecek
Cushman & Wakefield'ın Yönetici Ortağı Toğrul Gönden, 'Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Kanunu' hakkında, olumlu değerledirmelerde bulundu. 

Haberin devamı için tıklayınız

Güvenliğin nabzı SECURITEX EURASIA'da atacak
Bina ve iş güvenliği çalışmalarının da sergileneceği SECURITEX EURASIA Fuarı, 29 Ocak'ta kapılarını açacak. ATO Congresium'da kapılarını açacak olan fuarda güvenlik sektöründeki tüm firmalar aynı zamanda tüm kamu birimleri ile OSB'ler, fabrikalar, oteller, hastaneler, üniversiteler gibi hizmet alıcılarını aynı çatı altında toplayacak.

Haberin devamı için tıklayınız

Tapu Kanunu'nda 'yabancıya' handikap
Türkiye'den satın aldıkları yapısız taşınmazlar için proje geliştirmeyen yabancılar yatırımlarını bedelsiz olarak kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya. Yabancılar Türkiye'den satın aldıkları arsa ve arazi gibi yapısız taşınmazlar için geliştireceği projeyi 2 yıl içerisinde ilgili bakanlığın onayına sunmak zorunda. Aksi halinde devletin bu taşınmazı bedelsiz geri alma hakkı bulunuyor.

Haberin devamı için tıklayınız

Pamukkale Ekspresi seferleri 2015 ne zaman başlayacak?
Pamukkale Ekspresi seferleri 2015 ne zaman başlayacak? İşte yanıtı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Pamukkale Ekspresi seferleri 2015 hakkında açıklama yaptı. Buna göre Pamukkale Ekspresi seferleri 2015 ne zaman başlayacak dersiniz? Bakan Lütfi Elvan, 2008 yılında ara verilen Pamukkale Ekspresi'nin, 19 Ocak 2015'te Eskişehir'den yüksek hızlı tren ile bağlantılı olarak seferlerine başlayacağını bildirdi.

Haberin devamı için tıklayınız

Dev projede, dev facia iddiası
Mısır'ın 'İkinci Süveyş' olarak duyurduğu kanal projesinin bir bölümünde çökme yaşandığı ve 250 işçiden haber alınamadığı iddia ediliyor. 

Haberin devamı için tıklayınız

TOKİ indirimleri Mart ayı sonunda
TOKİ Başkanı Ergün Turan, Mart ayı sonunda idarenin projelerinde indirim kampanyası başlatacaklarını söyledi.

Haberin devamı için tıklayınız

Satılık 'lunapark' ilanlarına büyük ilgi
Yaz aylarında büyük talep gören Lunaparklar, kış aylarında popülaritesini yitiriyor. Satılık lunapark ilanlarına yurt dışından dahi talep geliyor.

Haberin devamı için tıklayınız