Emlak Haberleri - Seçmeler 2 Ocak

2015'te demiryolu yatırımları hızlanacak, Bakanlık'tan Mardin'e öğrenci yurdu, Cumaovası-Tepeköy hattı Mayıs 2015'te ve daha fazlası haberimizde

Emlak Haberleri - Seçmeler 2 Ocak

2015'te demiryolu yatırımları hızlanacak
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, 2015 yılında demiryolu yatırımlarına hız verileceğini açıkladı. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, 2015 yılında demiryolu yatırımlarının hız kazanacağını belirterek: 'Bu sene içerisinde 9 milyar liralık yatırım gerçekleştireceğiz ve yeni ihalelere gideceğiz.' dedi.

Haberin devamı için tıklayınız

Bakanlık'tan Mardin'e öğrenci yurdu
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Mardin'de yapılan yurdun inşaatı tamamlanarak, Kredi ve Yurtlar Kurumu'na teslim edildi. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin talimatı ile Yapı İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) kapsamında Mardin iline yapılan 750 öğrenci kapasiteli yurt kampüsünün yapımı tamamlanarak Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne teslim edildi.

Haberin devamı için tıklayınız

Cumaovası-Tepeköy hattı Mayıs 2015'te
İzmir banliyo sisteminin en önemli noktalarından biri olan Torbalı'da incelemelerde bulunan Bakan Lütfi Elvan, hattın 2015 Mayıs'ta hizmete açılacağını açıkladı. Karayolları Genel Müdürlüğü ile İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa yürütülen projenin önemine dikkat çeken Elvan, 'Cumaovası'ndan Tepeköy'e kadar olan kısımda çalışmalar bitti. Sadece sinyalizasyon ile ilgili çalışmalar kaldı. Mayıs 2015'te İzmirlilerin hizmetine açacağız.' şeklinde konuştu.

Haberin devamı için tıklayınız

2014'ün istihdam şampiyonu: yapı-inşaat
2014 yılı içinde en fazla eleman arayan sektör yapı-inşaat oldu. 2013'teki liderliğini 2014'te de sürdüren yapı-inşaat sektörünü, turizm-otelcilik ve perakende sektörü izledi. 

Haberin devamı için tıklayınız

Kamu konutlarında kiralar belli oldu
Maliye Bakanlığı'nın Milli Emlak Genel Tebliği'nin bugünkü Resmi Gazete'de yayınlanmasının ardından 'komu konutlarındaki kira' bedelleri de belirlendi. Maliye Bakanlığı'nın Milli Emlak Genel Tebliği kamu konutlarındaki kira bedelini, metrekare başına 3.05 lira olarak belirlendi. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlanan tebliğe göre, kalorifersiz konutlarda metrekare başına 2.32, kerpiç, ahşap, bağdadi ve benzeri konutlarda ise metrekare başına 1.49 TL bedel ödenecek. 

Haberin devamı için tıklayınız

KDK'dan istifa çıkışı
Kamu Denetciliği Kurumu'nun 'Soma' raporunu Meclis'e taşıyan Mehmet Elkatmış, 'bürokratları' istifaya çağırdı. Elkatmış, Soma'da meydana gelen kazada, hükümet fonksiyonundan çok idari fonksiyonun altını çizerek: 'Kazada üst düzey bürokratların sorumlu olduğu kuşkusuzdur. Bu facia karşısında bürokratların gerekli demokratik tavrı siyasilerden önce göstermeleri beklenmektedir. Siyasi irade görevden almadan, bu makamlardan ayrılmalarının gerektiği abartılı bir tespit değildir.' ifadelerine yer verdi.

Haberin devamı için tıklayınız