Emlak Haberleri - Seçmeler 20 Ocak

Kazanana vergi, kaybedene yardım, DASK nedir, nasıl yapılır?, İmar kanunundaki tehlike, Gayrimenkule 'havaray' dopingi ve daha fazlası haberimizde

Emlak Haberleri - Seçmeler 20 Ocak

Kazanana vergi, kaybedene yardım
İmar artışı nedeniyle değer kazanan arazilere yüzde yüze yakın vergi zammı getiren devlet, 'değer kaybına' uğrayanlara da yardım yapmaya hazırlanıyor.

Haberin devamı için tıklayınız

DASK nedir, nasıl yapılır? Açıklıyoruz!
Türkiye'de uygulanan zorunlu sigortalardan biri olan DASK nedir, nasıl yapılır? Bu zorunlu sigortaya dair merak edilenleri sizler için açıklıyoruz. DASK yani Zorunlu Deprem Sigortası.. Türkiye'de uygulanan zorunlu sigortaların başında gelen DASK, 1999 yılındaki büyük depremden sonra gündeme gelen Doğal Afet Sigortaları Kurumu tarafından sunulan bir sigortadır.

Haberin devamı için tıklayınız

İmar kanunundaki tehlike: Kaos
Yen imar düzenlemesindeki risklere dikkat çeken Şehir Plancısı Hüseyin Oflaz, uygulamada dikkat edilmeyen noktaların özellikle metropollerde kaosa neden olabileceği uyarısında bulundu. 

Haberin devamı için tıklayınız

TOKİ'den borçlulara yüzde 20 müjdesi
TOKİ borcunu ödeyerek tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarına peşin ödemelerde yüzde 20 indirim uygulayacağını duyurdu. 

Haberin devamı için tıklayınız

Polat Holding'e yeni Genel Müdür
Polat Holding iştiraki AP Gayrimenkul'de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Turgut Kabaca, Ocak ayı itibarıyla şirketin Genel Müdürü olarak atandı. 

Haberin devamı için tıklayınız

İkinci el konut almanın püf noktaları
Keller Williams Türkiye Ülke Direktörü Emre Erol,tüketicilere ikinci el konut alırken dikkat etmeleri gereken noktalarla ilgili açıklamalarda bulundu. 

Haberin devamı için tıklayınız

İstanbul, Akıllı Şehir Olma Yolunda İlerliyor
Türkiye Bilişim Vakfı ile Turkcell işbirliğiyle kurulan Bilgi Toplumu Enstitüsü, 19 Ocak'ta İstanbul'da Akıllı Şehirler panelini düzenledi. TBV Başkanı Faruk Eczacıbaşı'nın ev sahipliğinde gerçekleşen Akıllı Şehir etkinliğinde, Barselona Şehir Konseyi CIO'su Manuel Sanroma, Barselona'nın İstanbul'a yol gösterici niteliklere sahip olduğunun altını çizerek, teknolojinin ve şehrin birbirini tamamlaması gerektiğini belirtti.

Haberin devamı için tıklayınız

MESA'da hisse devri süreci tamamlandı
MESA'da bir süredir yürütülen hisse devri sürecinin netleşmesiyle birlikte Yönetim Kurulu'nda küçülmeye gidildi. MESA'da bir süredir yürütülen hisse devri süreci netleşti. Hisse devri ile birlikte çok ortaklı yapısı daralan MESA'da gerçekleşen bayrak devri ile yönetim yeniden şekillendi, Yönetim Kurulu da küçüldü.

Haberin devamı için tıklayınız

Gayrimenkul'e 'havaray' dopingi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirmeyi planladığı 8 ayrı 'Havaray' projesinin geçtiği semtlerin yüksek prim yapması bekleniyor. 

Haberin devamı için tıklayınız