Emlak Haberleri - Seçmeler 23 Aralık

Konut satışında olumlu ivme sürüyor, konut kampanyaları tüketiciyi harekete geçirdi, ACE of M.I.C.E'de geri sayım, kiralanabilir AVM alanları artacak ve daha fazlası haberimizde

Emlak Haberleri - Seçmeler 23 Aralık

Konut satışında olumlu ivme sürüyor
Türkiye İstatistik Kurumu(TÜİK)Kasım-2014 Konut Satış İstatistiklerine göre, Kasım ayında 103 bin 783 konut satıldı. Konut satışında İstanbul ilk sırada yer alıyor. Türkiye İstatistik Kurumu(TÜİK)Kasım-2014 Konut Satış İstatistiklerini açıkladı. Kasım ayında, Geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 1.1'lik bir artış yaşandığının altını çizen TÜİK verilerine göre Kasım ayı içinde satılan konut sayısı 103 bin 783'e ulaştı.

Haberin devamı için tıklayınız

Konut kampanyaları tüketiciyi harekete geçirdi
Amerikalı gayrimenkul danışmanlık şirketi Keller Williams Williams Türkiye Ülke Direktörü Emre Erol TÜİK'in Kasım 2014 verilerini değerlendirdi. TÜİK'in Kasım 2014 konut satış istatistiklerini değerlendiren Keller Williams Türkiye Ülke Direktörü Emre Erol, yayımladığı Ön Ödemeli Konut Satışları Hakkında Yönetmelik'in tüketiciye güven sağlamasıyla, konut satışlarının 2015'te artacağına da dikkat çekti.

Haberin devamı için tıklayınız

ACE of M.I.C.E.'de geri sayım
ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri'nin finalistleri, 19 Aralık'ta Haliç Kongre Merkezi'nde jüri önüne çıkarak sunumlarını gerçekleştirdi. 27 Şubat 2015 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde dağıtılacak olan ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri için geri sayım başladı.

Haberin devamı için tıklayınız

Kiralanabilir AVM alanları artacak
EVA Gayrimenkul Değerleme'den Lisanslı Değerleme Uzmanı Deniz Şahinkaya kiralanabilir AVM alanlarında 2015'te yüzde 14, 2016'da yüzde 22'lik artış yaşanacağını söyledi. EVA Gayrimenkul Değerleme'den Lisanslı Değerleme Uzmanı Deniz Şahinkaya, 2014 sonunda tamamlanması muhtemel AVM'lerle birlikte kiralanabilir alanın 4.764.536 m2'ye ulaşacağını, 2015'te bu rakamın yaklaşık %14, 2016 yılsonuna kadar da yaklaşık %22 artmasını beklediklerini belirtti.

Haberin devamı için tıklayınız

Ankara İçin El Ele Projesi Başladı
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin talimatıyla Ankara İl Müdürlüğü tarafından; "Ankara İçin El Ele" projesi başlatıldı. "Ankara İçin El Ele Projesi" kapsamında "Ruhsat ve İzin Sürecinde Çevre Mevzuatı Uygulamaları" konulu ilk toplantı Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Ankara'daki sanayinin yoğun olduğu bazı ilçe belediye başkanlıkları ve OSB yetkililerinin katılımı ile 05 Kasım 2014 tarihinde gerçekleştirildi.

Haberin devamı için tıklayınız

Fenerbahçe Adası, Belediye'nin başını ağrıtacak
Mülkiyeti Hazine'ye ait olan ve yeşil alan olarak kullanılması için Kadıköy Belediyesi'ne devredilen araziden elde edilen gelir için Belediye'ye dava açıldı. Hazine'nin mülkiyetinde bulunan ve yeşil alan kullanımı için Kadıköy Belediyesi'ne devredilen, Kadıköy-Kalamış Mahallesi'ndeki yapılaşma dava konusu oldu.

Haberin devamı için tıklayınız

3. İnşaat ve Konut Konferansı için geri sayım
Eventuum tarafından düzenlenen 'İnşaat ve Konut Konferansı', 13 Ocak 2015 tarihinde üçüncü kez kapılarını açacak. Açılış konuşmasını, İstanbul İnşaatçılar Derneği(İNDER) Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım'ın yapacağı etkinlik, sektörün önde gelen isimlerini bir araya getirecek.

Haberin devamı için tıklayınız

Real Estate News'den ekonomiye 1 milyar dolarlık katkı
Türkiyenin yabancı yatırımcı odaklı ilk gayrimenkul platformu olan 'realestatenews.com.tr' sektörün önde gelen firmalarının ve proje destekçilerinin de katılımıyla Çırağan Sarayı'nda basına tanıtılarak yayın hayatına başladı.

Haberin devamı için tıklayınız

Besa Grup'tan 'güneş enerjisi' yatırımı
Besa Grup tarafından Ankara'nın Haymana ilçesinde hayata geçirilen güneş enerji santrali, binlerce evin elektrik ihtiyacını karşılamayı hedefliyor. Ankara'nın Haymana ilçesinde hayata geçirdikleri güneş enerji santraliyle binlerce evin elektrik ihtiyacını karşılamayı hedefleyen Besa Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, Türkiye'nin geniş coğrafyası ve bol güneş alan konumuyla güneş enerjisinden elektrik üretimi için Avrupa'da en uygun ülke olarak öne çıktığının altını çizdi.

Haberin devamı için tıklayınız

Hava Kirliliğinin Kontrolünde yeni dönem
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin talimatı ile hazırlanan Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliğinde yapılan değişiklik yürürlüğe girdi. Değişiklik yapılan yönetmelik sanayiciye büyük kolaylıklar getiriyor.

Haberin devamı için tıklayınız