Emlak Haberleri - Seçmeler 26 Aralık

Netaş'tan Cezayir'de 8,6 Milyon Dolarlık proje, 3. Köprü güzergahında yapılaşma olamaz, Bakan Güllüce'den TMMOB açıklaması, TOKİ Başkanı'ndan Saray açıklaması ve daha fazlası haberimizde

Emlak Haberleri - Seçmeler 26 Aralık

Netaş'tan Cezayir'de 8,6 Milyon Dolarlık Proje
Netaş, Cezayirli ATM Mobilis'in optimizasyonu çözümlerini içeren proje kapsamında, ilk yıl tutarı yaklaşık 8,6 Milyon ABD Doları olan beş yıllık sözleşme imzaladı. Yıllık kendini yenileyen ve toplamda 5 yıllık bir kontrata bağlanan projenin 30 Kasım 2019'da tamamlanması bekleniyor. Netaş proje kapsamında PIWORKS firmasıyla iş ortaklığı yapacak.

Haberin devamı için tıklayınız

3. Köprü güzergahında yapılaşma olamaz
Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, yüzde 78'i orman arazisinden geçen Kuzey Marmara Otoyolu güzergahında yapılaşmanın söz konusu olamayacağını söyledi. Yavuz Sultan Selim köprüsünün ilk tabliye yerleştirme töreninde konuşan Elvan, 2015 yılının 29 Ekim tarihinde köprünün kullanıma açılacağını açıkladı.

Haberin devamı için tıklayınız

Bakan Güllüce'den TMMOB açıklaması
Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce TMMOB ve odaların denetimi tartışmalarıyla ilgili olarak: 'Muhatap ben değilim, kanunlar.' dedi. 

Haberin devamı için tıklayınız

TOKİ'den Sarıkamış anısına tören alanı
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ), Birinci Dünya Savaşı'nda Rus işgalinde bulunan doğu illerimizi geri almak için düzenlenen, on binlerce askerimizin şehit düştüğü Sarıkamış Harekatı'nın, 100. yılı anma etkinlikleri kapsamında 56 bin metrekarelik saha üzerinde, "Kars Sarıkamış Harekatı Anma Tören Alanı ve Parkı" inşa ediyor.

Haberin devamı için tıklayınız

TOKİ Başkanı'ndan Saray açıklaması
TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Atatürk Orman Çiftliği'ne inşa edilen Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili olarak bir açıklama yaptı. TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Atatürk Orman Çiftliği'ne inşa edilen Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada söz konusu projenini gelecek nesiller için övünç ve gurur kaynağı olacağını belirterek: 'Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile övünç duyuyorum. Maliyetiyle ülke ekonomisi zarar görür diye bir şey yok.' şeklinde konuştu.

Haberin devamı için tıklayınız

450 milyon Euro çöpe mi atıldı?
Marmaray Projesi için tanesi 12 milyon Euro'ya satın alınan trenler, dönüş manevra alt yapısı olmadığı için atıl durumda bekletiliyor. Kazlıçeşme ve Ayrılıkçeşme duraklarında, dönüş yapmaya uygun alt yapının bulunmaması nedeniyle kullanılmayan, 10 vagondan oluşan 38 trene ne olacağı sorusu belirsizliğini koruyor.

Haberin devamı için tıklayınız

Yeşil Ekran Yarışması başvuruları uzatıldı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının düzenlediği "Yeşil Ekran Kısa Film Yarışması" başvuruları 30 Ocak 2015 tarihine kadar uzatıldı. Yeşilçam yıldızlarının yer aldığı tanıtım filmi resmi internet sitesinde yayınlandı. adresinde yayınlandı. Tanıtım filmi için kamera karşısına geçen Yeşilçam yıldızları çevre duyarlılığına dikkat çekerek, çevre için önemli mesajlar verdi.

Haberin devamı için tıklayınız

Yüksekte Çalışma Yönetmeliğine ihtiyaç var
Kaya Safety Yönetim Kurulu Üyesi Ali Kaya, yüksekte çalışmanın koşullarını ayrıca düzenleyen bir yönetmeliğe acil bir ihtiyaç olduğunu söyledi. 

Haberin devamı için tıklayınız

Kentsel Dönüşüm'de 2015 dönemeci
Gayrimenkul Hukukçusu Ali Güvenç Kiraz, 2015 yılında, kentsel dönüşüm sürecinde 'yasal yetersizliklerden' dolayı ciddi sıkıntılarla karşılaşılabileceğini söyledi. 

Haberin devamı için tıklayınız

Ortofoto Projesi hız kesmiyor
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı "Ortofoto Projesi" ile ilgili çalışmalarını hızlandırdı. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Ortofoto Projesi kapsamına alınan 40 bin kilometre kare alanda, kentlerin yerleşim ve gelişme alanlarını kapsayacak şekilde, kıyı bölgelerinde, sosyal, kültürel, sanayi ve turizm alanlarında, il, ilçe ve beldelerde yüksek çözünürlüklü ortofoto üretimi yapıldığını açıkladı.

Haberin devamı için tıklayınız