Emlak Haberleri - Seçmeler 27 Ocak

Hava ve Baca kalite takibinde yeni dönem, Ortak Alan Sigortası'nda sorumluluk yöneticide, İzmir'in dönüşümle imtihanı, site ve apartmanlara sigorta zorunluluğu ve daha fazlası haberimizde

Emlak Haberleri - Seçmeler 27 Ocak

Hava ve Baca kalite takibinde yeni dönem
2014 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yapılan yaklaşık beş milyon TL yatırımla Çevre Referans Laboratuvarı en son teknoloji ile donatıldı. Çevre analizlerinde daha önce TÜBİTAK-MAM dışında hiçbir laboratuvarda yapılamayan PCDD/PCDF analiz laboratuvarı kuruldu.

Haberin devamı için tıklayınız

Eresin Otel İstanbul'dan bir ilk
Yeşillenen Oteller (Greening Hotels) Sertifikası'nı 2015 yılında almaya hak kazanan ilk otel, Eresin Hotels İstanbul oldu. TUROB tarafından 2009 yılında Bureau Veritas iş birliğiyle hayata geçirilen ve Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisleri'nin sayısını artırmayı hedefleyen proje, turizme sektöründe sürdürülebilir iş modellerine geçişi hızlandıran Sürdürülebilirlik Akademisi ile büyümeye devam ediyor.

Haberin devamı için tıklayınız

Ortak Alan Sigortası'nda sorumluluk yöneticide
Site ve apartman sakinleri, ortak yaşam alanlarında her gün birbirinden farklı birçok riskle karşı karşıya kalıyor. 

Haberin devamı için tıklayınız

Fiyat artış beklentisinde Batı'yı solladık
ING Uluslararası Araştırmalar tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre Türkiye, 2015'te konut fiyat artış beklentisinde Batı ülkelerini geride bıraktı. ING Uluslararası Araştırmalar tarafından her yıl gerçekleştirilen yıllık 'Konut Fiyatları ve Konut Kredileri Araştırması'nın 2014 yılı sonuçları açıklandı.

Haberin devamı için tıklayınız

İzmir'in dönüşümle imtihanı
Architects Kurucusu Yük.Mim.Mehpare Evrenol İzmir'in yatay gelişmesi gereken bir kent olduğunun altını çizdi. 

Haberin devamı için tıklayınız

İBB'nin yeni merkezi 2017'de hazır
İBB'nin tüm hizmet birim ve şirketlerini bir araya getirecek proje inşaatı için geri sayım başladı. Seyrantepe'ye inşa edilecek tesisin maliyeti 900 milyon TL olacak. 

Haberin devamı için tıklayınız

Atatürk'ün 'lokantası' için ihale
Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğü, tesis içinde yer alan merkez lokantasını 10 yıllığına kiraya vermek üzere ihaleye çıkacağını açıkladı. İhale haberi Resmi Gazete'de yayınlandı.

Haberin devamı için tıklayınız

Kiler GYO Kartal Rahmanlar projesi için aldığı kararları açıkladı
Kiler GYO Kartal Rahmanlar bölgesi için hazırlandığı yeni projesi ile ilgili, arsa sahipleyle sözleşme sürecine ilişkin alınan kararları açıkladı. 

Haberin devamı için tıklayınız

Site ve apartmanlara sigorta zorunluluğu
Ortak Alanlar Sigortası, 634 nolu Kat mülkiyet Kanunu ile konut, iş merkezleri, alışveriş merkezleri ve tüm genel ortak yaşam merkezleri için zorunlu tutuldu.

Haberin devamı için tıklayınız

2014'te 30 bin gayrimenkul ve 50 bin otomobil icralık oldu
İcralik.com kurucusu Can Emrah Özoral, "2014 yılında 80 bine yakın gayrimenkul ve otomobil icraya düştü" dedi. 2014 yılında 30 bine yakın gayrimenkul ve 50 bine yakın aracın icraya düştüğünü söyleyen Can Emrah Özoral, icradaki satış fiyatlarının gayrimenkulde piyasanın ortalama yüzde 40, araçta ise yüzde 25 altında satıldığını ifade etti.

Haberin devamı için tıklayınız