Emlak Haberleri - Seçmeler 30 Aralık

Çevre eğitimi protokolü imzalandı, KDK'nin ilk raporu hazır, 2015'te kimler kira gelir vergisi ödemez, Emlak Konut'tan bağış açıklaması, Emlak Vergisi Kanunu 2015 ve daha fazlası haberimizde

Emlak Haberleri - Seçmeler 30 Aralık

Çevre eğitimi protokolü imzalandı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında çevre eğitimine yönelik işbirliği protokolü imzalandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında çevre, su, hava ve enerji verimliği gibi konularda, eğitim ve çalıştaylar gerçekleştirebilmek için çevre eğitimine yönelik işbirliği protokolü imzalandı.

Haberin devamı için tıklayınız

KDK'nin ilk raporu hazır
Kamu Denetçileri Kurumu'nun(KDK) ilk raporunu hazırladı. 'Soma Maden Kazasından Hareketle Kömür Madenciliğinde İş Sağlığı ve Güvenliği' konulu rapor, hafta içinde TBMM'ye sunulmasının ardından kamuoyuyla paylaşılacak.

Haberin devamı için tıklayınız

2015'te kimler kira gelir vergisi ödemez?
2014 yılını sayılı saatler sonra geride bırakıyoruz. 2015 yılında da diğer yıllarda olduğu gibi bir dizi vergi yükümlülüğümüz devam edecek. Bu vergiler arasında, kira gelir vergileri de yer alıyor. Milyonlarca insanın merak ettiği soru da şu, '2015'te kimler kira gelir vergisi ödemez?'

Haberin devamı için tıklayınız

Bir iş kazası haberi de Kahramanmaraş'tan
Kahramanmaraş'ta DSİ tarafından yürütülen drenaj çalışmasında göçük meydana geldi. Mahsur kalan işçilerin kurtarılması çalışmalarına devam edilirken bir işçinin kaldırıldığı hastanede öldüğü haberi geldi. 

Haberin devamı için tıklayınız

Emlak Konut'tan bağış açıklaması
Emlak Konut GYO, KAP'a yaptığı açıklamada, 10 milyon TL'lik bağışın Çamlıca Camii'ne yapıldığını belirtti. 10 milyon liralık bağış iddiaları ile gündeme gelen Emlak Konut, Kamuyu Aydınlatma Platformuna yaptığı açıklamada 10 milyon liralık bağışın, Üsküdar/Çamlıca'da yapımı devam eden Çamlıca Camii'ne yapıldığını bildirdi.

Haberin devamı için tıklayınız

Bakanlık AB stratejisini güncelliyor
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, AB Entegre Çevre Uyum Stratejisi Belgesi'ni (UÇES) güncelleme kararı aldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, gerek AB çevre müktesebatında gerekse ulusal çevre mevzuatında kapsamlı değişiklikler gerçekleşen AB Entegre Çevre Uyum Stratejisi Belgesi'ni (UÇES) güncelliyor.

Haberin devamı için tıklayınız

Esenler Oruç Reis Mahallesi Kentsel Dönüşüm'de yıkım başladı
Esenler Oruç Reis Mahallesi Kentsel Dönüşüm dahilinde konutların yıkımına bugün yani 30 Aralık 2014'te başlandı. Esenler Oruç Reis Mahallesi Kentsel Dönüşüm dahilinde konutların yıkımına 30 Aralık 2014 itibariyle başlandı. Esenler Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, bölgedeki 182 konutun yıkımını gerçekleştirecek.

Haberin devamı için tıklayınız

Mardin'e modern havalimanı
Yaklaşık iki sene önce çalışmalarına başlanan Mardin Havalimanı yeni terminal binasının yapımı tamamlandı. Yaklaşık iki sene önce çalışmalara başlanan Mardin Havalimanı yeni terminal binasının yapımı tamamlandı. Proje 54.5 milyon liraya mal oldu.

Haberin devamı için tıklayınız

Emlak Vergisi Kanunu 2015 için tıklayın
Emlak Vergisi Kanunu 2015 Genel Tebliği yayınlandı. Tebliğin tam metnine ulaşmak için haberimizi okuyun. 

Haberin devamı için tıklayınız

2014'ün prim şampiyonu Ataşehir
2014 yılında gayrimenkul sektöründe en yüksek prim getiren semt Ataşehir oldu. İlçede konut fiyatları bir yılda yüzde 46 oranında değer kazandı. 

Haberin devamı için tıklayınız