Emlak Haberleri - Seçmeler 5 Aralık

Türkiye Finans'tan dev Kira Sertifika ihracı, Çamlıca Camii'nin kaba inşaatı bitiyor, İş Güvenliği Yasası dertlere deva olur mu? Emlak seçme haber detayları haberimizin içerisinde

Emlak Haberleri - Seçmeler 5 Aralık

Türkiye Finans'tan dev Kira Sertifika İhracı
Türkiye Finans, 60 milyon TL tutarında ve 179 gün vadeli kira sertifikası ihracı gerçekleştirdi. Türkiye Finans, 60 milyon TL tutarında ve 179 gün vadeli kira sertifikası ihracı gerçekleştirdi. Yapı Kredi Yatırım aracılığı ile yapılan kira sertifikası ihracı Türkiye Finans'ın nitelikli yatırımcılara yönelik yurt içinde ihraç ettiği ilk kira sertifikası olma özelliği taşıyor.

Haberin devamı için tıklayınız

Çamlıca Camii'nin kaba inşaatı bitiyor
Tamamlandığında İstanbul'un en büyük camilerinden biri olacak Çamlıca camiinin kaba inşaatının yüzde 70'lik kısmının tamamlandığı açıklandı. Çamlıca Camii'nin kaba inşaatında sona yaklaşıldı. Camide çalışmalar tüm hızıyla sürerken bir numaralı minare olarak adlandırılan kuzey minaresinin boyunun da 30 metreyi aştığı görüldü.

Haberin devamı için tıklayınız

İş Güvenliği Yasası dertlere deva olur mu?
Günde ortalama 170 iş kazası yaşanan Türkiye'de 2012 yılında resmi yasalarla gündeme gelen 'İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası' yapılan iyileştirmeler ile son haline getirildi. Ortalama her gün 170 iş kazasının olduğu, 4 çalışanın yaşamını yitirdiği ve 4-5 çalışanın iş kazası sonucu iş göremez hale geldiği ülkemizde 2012'de resmi yasalarla gündeme gelen 'İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası', yapılan iyileştirmeler ile son haline getirildi.

Haberin devamı için tıklayınız

Konut alımında tüketici hâlâ risk altında
İMKON Başkanı Tahir Tellioğlu, yaptığı bir yazılı açıklamayla, Müteahhitlik Yasası'nın yürürlüğe girmesinden önce yapılacak alımlarda tüketici haklarının korunamayabileceğini söyledi. İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Başkanı Tahir Tellioğlu, konut almak isteyen tüketici için risklerin devam ettiğini söyledi. Tellioğlu, Müteahhitlik Hizmet Yasası'nın yürürlüğe girmesinden önce, tüketici haklarının tam olarak korunamayacağını vurguladı.

Haberin devamı için tıklayınız

Bakü-Tiflis Hattı'nda sona doğru
Bakü-Tiflis-Kars (BTK) Demiryolu Hattı Projesi'nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Kars Valisi Özdemir Demiryolu Hattı Projesi'nin 2015 yılı sonunda hizmete gireceğini söyledi. Bakü-Tiflis-Kars (BTK) Demiryolu Hattı Projesi'nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Kars Valisi Özdemir Demiryolu Hattı Projesi'nin 2015 yılı sonunda hizmete gireceğini söyledi.

Haberin devamı için tıklayınız

AVM ciroları yıl sonunda 70 milyarı geçer
Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği Başkanı Hulusi Belgü, AVM cirolarının 2014 yılı sonunda 70 milyar TL'yi bulacağını söyledi. Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği Başkanı Hulusi Belgü, AVM cirolarının 2014 yılı sonunda 70 milyar TL'yi bulacağını söyledi. Belgü, yıl sonu itibariyle ziyaretçi sayısının 1.6 milyarı geçtiğini belirterek, başta sinema salonları, eğlence merkezleri ve spor salonları olmak üzere tüketicilerin AVM'ye olan ilgisinin her geçen gün büyüdüğünü belirtti.

Haberin devamı için tıklayınız

Atatürk Havalimanı ne olacak?
CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan'a Atatürk Havalimanı'nın tarifeli seferlere kapatılmasıyla ilgili soru önergesi sundu. CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Üçüncü Havalimanı'nın faaliyete başlamasıyla birlikte tarifeli seferlere kapatılacak Atatürk Havalimanı ile ilgili olarak, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın yanıtlaması istemiyle Meclis'e soru önergesi sundu.

Haberin devamı için tıklayınız

Inovasyon yerine 'Uygulamalı Yenilik' önerisi
'Türkiye Inovasyon Haftası etkinliklerine katılan Başbakan Davutoğlu, 'inovasyon' yerine 'uygulamalı yenilik' terimini önerdi. Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından düzenlenen 'Türkiye Inovasyon Haftası'nın ikinci gün etkinlikleri Başbakan Davutoğlu ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi'nin katılımıyla gerçekleşti. Başbakan Ahmet Davutoğlu yaptığı konuşmada 'Inovasyon' kelimesi yerine Türkçe 'uygulamalı yenilik' kavramının kullanımını önerdi.

Haberin devamı için tıklayınız

İnşaatta işgücü maliyeti yükseldi
TÜİK tarafından açıklanan İşgücü Maliyet Endeksi sonuçlarına göre, inşaat sektöründe işgücü maliyeti bir önceki çeyreğe göre yüzde 5.1'lik bir artış gösterdi. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış saatlik kazanç endeksi de, inşaat sektöründe, bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 4.5'lik bir artış yaşandığını kaydetti. İnşaat sektöründe, saatlik kazanç dışı işgücü maliyeti endeksinde ise artış oranı yüzde 7.2 düzeyine ulaştı.

Haberin devamı için tıklayınız

Konut Fiyat Endeksi'nde yüzde 0.79'luk artış
Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından açıklanan Konut Fiyat Endeksi-Eylül 2014 verilerine göre TKFE bir önceki aya göre yüzde 0.79'luk bir yükselişle 164 oldu. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Banka tarafından açıklanan Konut Fiyat Endeksi'nin Eylül 2014 verilerine göre endeks, bir önceki aya göre yüzde 0.79'luk bir yükselişle 164'e seviyesine ulaştı.

Haberin devamı için tıklayınız