Emlak Haberleri - Seçmeler 5 Ocak

Emlak Vergisi ödeme tarihleri 2015, TOKİ İstanbul projeleri 2015, Kira zam oranı 2015, Üsküdar Meydan projesi ve daha fazlası için haberimizi inceleyebilirsiniz

Emlak Haberleri - Seçmeler 5 Ocak

İztuzu DALÇEV'e teslim
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, eylemlere ve itirazlara sahne olan İztuzu Plajı'nın teslim alındığını duyurdu. Arazi İngiliz DALÇEV şirketine teslim edildi. Dünyanın önde gelen açık alanlarından İztuzu Plajı'nı ilişkin hukuki süreç tamamlandı ve ihaleyi kazanan DALÇEV firması sahili teslim aldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yaptığı açıklama ile yürütmeyi durdurma kararının iptali kapsamında alanın teslim alındığını açıkladı. 

Haberin devamı için tıklayınız

TÜİK'te bir devrin sonu
Türkiye İstatistik Kurumu, yayın politikasını yenileme kararı aldı. Kurum artık. alternatif yayın kanallarına ağırlık verecek. Türkiye İstatistik Kurumu,(TÜİK) resmi sitesinden yapılan açıklamada, bilgi sunum hizmetlerinde yaşanan hızlı değişim, teknolojik gelişmeler ve kullanıcı alışkanlıkları baz alınarak, yayın politikasını yenileme kararı aldığını açıkladı.

Haberin devamı için tıklayınız

Bataklık arazi devleti bağlamaz
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, 3. Havalimanı'nın bataklık zemininin devleti zarara uğratmayacağını söyledi. Kanal 7'de yayınlanan 'Başkent Kulisi' programında, 3. Havalimanı zemininin 'bataklık olduğu' şeklindeki sorulara yanıt veren Elvan, 'arazi yapısındaki olumsuz' niteliğin devleti zarara uğratmayacağını belirtti.

Haberin devamı için tıklayınız

Ankara-İstanbul 1.5 saate düşecek
Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, İstanbul-Ankara mesafesini 1.5 saate düşürecek hızlı tren projesi için fizibilite çalışmalarının sürdüğünü açıkladı. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Ankara'dan İstanbul'a 1.5 saatte ulaşımı mümkün kılacak ve saatte 350 km'lik ortalama hız ile gidecek yeni yüksek hızlı tren hattı çalışmalarına da devam edildiğini vurguladı.

Haberin devamı için tıklayınız

Emlak vergisi ödeme tarihleri 2015'i açıklıyoruz!
Taşınmaz sahiplerinin 2015 yılında da ödeyeceği emlak vergisi ne zaman ve nereye ödenecek? Emlak vergisi ödeme tarihleri 2015 listesi için tıklayın. 

Haberin devamı için tıklayınız

Arifiye-Pendik seferleri başladı
Yüksek Hızlı Tren hattı projesinin başladığı 1 Şubat 2012'de ara verilen Arifiye-Pendik hattı tren seferleri bugün yeniden başladı. Hat üzerinde TVS 2000 tipi klimalı vagonlarla hizmet verileceği açıklandı.

Haberin devamı için tıklayınız

TOKİ İstanbul projeleri 2015
2015 yılında TOKİ İstanbul'da hangi projeleri hayata geçirecek diyorsanız haberimizi okuyun. İşte TOKİ İstanbul projeleri 2015. Merak edenler için TOKİ İstanbul projeleri 2015 listesini hazırladık.

Haberin devamı için tıklayınız

Kimliği olan şehirler için mücadele
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Bakanlık olarak öncelikli hedeflerinin insan dostu şehir anlayışını hâkim kılmak olduğunu ifade etti.  'Kimlikli ve Kişilikli Şehirler' oluşturmanın önemine değinen Bakan Güllüce, her şehrin ekonomisiyle, tarihi mirasıyla, el sanatlarıyla, tarımıyla ve turizmiyle ismini duyurmak için çalıştıklarını kaydetti.

Haberin devamı için tıklayınız

Kira zam oranı Ocak 2015! Ocak 2015'te kiranız ne kadar artacak?
Aralık 2014 enflasyon oranları açıklandı. Yeni rakamlara göre Ocak 2015'te kiralar ne kadar artacak? Gelin kira zam oranı Ocak 2015'i hesaplayalım. 

Haberin devamı için tıklayınız

Dikkat! Üsküdar Meydanı projesi için yıkımlar 2016'da başlayacak
Üsküdar Meydanı projesi için yıkım çalışmaları 2016 yılında başlayacak. Projenin bitim tarihi ise 2018 olacak. stanbul'un meydan projelerinden biri de, Üsküdar Meydanı projesi. Meydan düzenlemesiyle ilgili son açıklama ise Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'den geldi.

Haberin devamı için tıklayınız