Emlak Konut Haziran satış raporunu revize etti

Emlak Konut GYO, Haziran ayına ait "Satışı Tamamlanmış Bağımsız Bölümler Raporu"nda yer alan Büyükyalı projesi ile ilgili bilgileri revize etti

Emlak Konut Haziran satış raporunu revize etti

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Haziran ayına ait "Satışı Tamamlanmış Bölümler" raporunda yer alan "Büyükyalı projesi" ve satışı ile ilgili bilgileri revize etti.

Emlak Konut'tan KAP'a açıklama
Emlak Konut GYO tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu- KAP'a yapılan açıklamada şirket tarafından 15.072016 tarihinde yayınlanan ve projelerdeki satış adetlerinin kamuoyu ile paylaşıldığı raporun ek tablosundaki bilgileri düzelttiğini açıkladı.

Büyükyalı'da satışı tamamlanmış bölüm yok
Buna göre, "Büyükyalı Projesi" ve satışı gerçekleştirilen 13 adetlik bağımsız bölüm satışına ilişkin bilgiyi revize eden Emlak Konut:

"Söz konusu projede henüz lansman yapılmamış olması ve imzalanan satış sözleşmesi bulunmaması nedeniyle satışı tamamlanmış bağımsız bölüm bulunmamaktadır." ifadelerine yer verildi. 

Büyükyalı Projesi
ÖZAK GYO, Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün İnşaat İş Ortaklığı tarafından İstanbul Kazlıçeşme'ye inşa edilecek Büyükyalı projesinin ilk etabında 452 adet bağımsız ünitenin satışa sunulması planlanıyor. Dünya çapında geliştirdiği projelerle 200'ün üzerinde ödüle sahip İngiliz Mimarlık Şirketi Chapman Taylor tarafından yapımı üstelinelcek Büyükyalı, 111 dönümlük bir arazi üzerinde yükselecek.