Emlak Konut kampanyası uzatıldı

Emlak Konut GYO 0,70 faiz oranı veya 120 ay TÜFE endeksli kampanyasıyla adeta bir satış rekoru kırdı. Yılın ilk yedi ayında gerçekleştirdiği satışların neredeyse bir o kadarını sadece Ağustos ayında gerçekleştiren Emlak Konut, dev kampanyayı yıl sonuna kadar uzatma kararı aldı.

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi olan Emlak Konut Gyo, 15 Temmuz sonrası dev bir kampanya yapmaya karar vermişti. Emlak Konut kampanyası, emlak konutla birlikte proje geliştiren firmaların projelerinde yapılacak satışlar yüzde 20 peşin, 120 ay vade ile yüzde 0,70 faiz oranı veya TÜFE’ye endeksli olarak gerçekleşecek ve Ağustos ayı boyunca geçerli olacaktı. Fakat yılın ilk yedi ayında gerçekleşen toplam satışın neredeyse bir o kadarı Emlak Konut kampanyası ile sadece Ağustos ayı içinde gerçekleşince kampanya uzatıldı. Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum, “Emlak Konut olarak tarihi bir kampanya yaptık. Tüm Türkiye genelinde lansman dönemlerinde bile göremeyeceğimiz bir ilgi oldu. Bu kampanyanın özü şu şekildeydi; yüzde 20 peşin, 120 ay  TÜFE’li satış veya 120 ay 0,70 vade farkıyla satıştı. Biz 30 projeyle dahil olduk. Sonra diğer dernekler ve dernek içinde olmayan firmalar da satışlarını bu kampanyaya dahil ettiler. Böylece tüm sektör normalde ağustos ayında olmayan bir hareketi yaşadı.  Sektörle birlikte sektörün beslediği iş ortaklığı yaptığı  250 sektör de aynı şekilde canlandı” dedi.

Ağustos itibariyle toplam ciro 3 milyar 730 milyon lira oldu
Emlak Konut GYO’nun 2016 yılı başında koyduğu satış hedefi, 11 bin bağımsız bölüm, ciro hedefi 7,6 milyar lira ve kar hedefi ise 1 buçuk milyar lira oldu. Emlak Konut satışları yılın ilk yedi ayında 2 bin 800 bağımsız bölüm olurken, sadece Ağustos ayında kampanya ile birlikte 2 bin 547 bağımsız bölüm satışını gerçekleştirerek 1 milyar 960 milyon lira da ciro elde etti. Böylece Emlak Konut’un toplam cirosu bu yıl için Ağustos ayı itibariyle 3 milyar 730 milyona ulaştı. Net karı ise birinci yarı itibariyle 631 milyon lira olarak gerçekleşti.

“Beklenenden büyük ilgi oldu”
Emlak Konut Gyo Genel Müdürü Murat Kurum kampanyanın beklediğinden daha büyük bir ilgiyle karşılandığını belirterek şunları söyledi: “Bu kampanyanın bu kadar büyüyeceğini ve bu kadar başarılı olacağını açıkçası beklemiyorduk.  Tabi ki bir satış olacağını biliyorduk çünkü ciddi bir fedakarlık var, 0,70 vade farkı veya TÜFE’ye endeksli satış Emlak Konut’un yapmadığı bir şeydi. Bizim indirmemizle birlikte tüm sektörde de bu hareketliliğin yaşanması bizim adımıza sevindirici bir durum oldu. Kampanyayı yıl sonuna kadar uzattık. 30 projeyle başlamıştık, bu 30 projeden kampanya için belirlediğimiz limitlerin bazıları tamamını sattı, bazıları ise tamamlamak üzere. Satış kotasını henüz doldurmamış olanlara yıl sonuna kadar süre tanıdık. Kotasını doldurmuş olanların da satışlarına yine kampanya dahilinde devam etmeleri kararını aldık.”

Firma Bilgisi: Emlak Konut Gyo