Emlak Konut'tan 2016'da 1.5 milyar TL net kâr hedefi

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, firmanın 2016 yılı hedeflerini açıkladı. Kurum, 11 bin adet bağımsız bölüm satışına ek olarak 1.5 milyar TL'lik kâr öngörüldüğünü söyledi

Emlak Konut'tan 2016'da 1.5 milyar TL net kâr hedefi

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, firmanın 2016 yılında 1.5 milyar net kâr hedeflediğini açıkladı. Kurum, 2016 yılında devam eden ve geliştirilmesi hedeflenen projelerle birlikte toplam 11 bin adet bağımsız bölüm satışının gerçekleşebilecğini belirten Kurum: ", satışı beklenen söz konusu bağımsız bölümlerin toplam satılabilir alanının yaklaşık 1,5 milyon m2’ye ulaşacağını ve tüm bu bağımsız bölümlerin satış değerleri toplamının da yaklaşık 7.6 milyar TL olacağını tahmin etmekteyiz" dedi.

Emlak Konut İstanbul Kayabaşı 2. Etap İhalesi ne zaman? Öğrenmek için tıklayın...

Emlak Konut 2016'da 1.5 milyar TL kâr hedefliyor
Yaptığı açıklamada, mevcut piyasa şartları ve yılı içinde ülke ve dünya ekonomilerinde oluşabilecek gelişmelerin beklentilerle uyumlu olması halinde şirketin net kârının 1.5 milyar TL düzeyine ulaşmasının beklendiğini vurgulayan Kurum, gayrimenkul sektörünün 2016 yılında da büyümesini sürdüreceğini söyledi. Kurum, sektörün, her zaman ve her koşulda hem geleneksel yatırım aracı olma statüsünü koruyacağını hem de sosyal görevini yerini getirecek cazip sektörlerden biri olarak gelişimini sürdürüceğini de sözlerine ekledi.

Murat Kurum'dan 2015 yılı değerlendirmesi
2015 yılını hem dünya hem de Türkiye için bir geçiş yılı olarak değerlendiren Murat Kurum, seçim gündeminin etkisiyle iş dünyası ve bireysel yatırım kararlarının ertelendiği bir dönem olarak tarihe geçtiğini belirtti. Kurum, 2016 yılına dair beklentilerin yükseldiğini ve seçimsiz bir döneme girilecek olmasının Türkiye açısından büyük bir avantaj olduğunu belirterek:

"Seçimsiz bir dönem ülkemiz açısında gelişim ve atılım yılı olacak. Gayrimenkulün 2016 yılında da gözde yatırım aracı olarak ilgi görecek” dedi.

 

Firma Bilgisi: Emlak Konut Gyo