Emlak Konut'un Metropol İstanbul'da şirket payı yükseldi

Emlak Konut GYO, Metropol İstanbul projesinde yüklenici firma ile yapılan 12. No'lu protokol kapsamında asgari şirket payının yükseldiğini açıkladı

Emlak Konut'un Metropol İstanbul'da şirket payı yükseldi

Emlak Konut GYO, İstanbul'da hayata geçirilen Metropol İstanbul Projesi'nde şirket payının arttığını açıkladı. Firma tarafından yapılan açıklamada "Asgari Şirket Payı Toplam Geliri"nin 647 milyon 419 bin 500 TL'ye yükseldiği belirtildi.

Emlak Konut'tan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na açıklama
Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu-KAP'a bugün yapılan açıklamada, Metropol İstanbul projesi olarak bilinen Ataşehir Doğu Bölgesi 2. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşinde yüklenici firma ile yapılan 12 No'lu Protokol kapsamında Asgari Şirket Payi Toplam Gelirinin yükseldiği açıklandı. Yapılan açıklamaya göre daha önce daha önce 500 milyon 971 bin 500 TL olan Asgari Şirket Payı Toplam Geliri 647 milyon 419 bin 500 TL'ye çıktı.

Emlak Konut açıklaması
Emlak Konut GYO tarafından yapılan açıklama şöyle: "Şirketimiz projelerinden "Ataşehir Doğu Bölgesi 2. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi' (Metropol İstanbul) projesinde Yüklenici ile yapılan ile 12 No.lu Protokole göre, 500.971.500 TL olan Asgari Şirket Payı Toplam Geliri artarak 647.419.500 TL'ye çıkmıştır."