Emlak vergisi 2. taksidi ne zaman ödenecek?

2015 yılının emlak vergisi 2. taksidi ne zaman, nereye ödenecek? Emlak vergisi ödeme tarihleri için tıklayın.

Emlak vergisi 2. taksidi ne zaman ödenecek?

1319 sayılı kanun gereğince konut, arsa ya da araziye sahip olan kişilerin her yıl ödemekle yükümlü oldukları emlak vergisinin 2015 yılı 2. taksidi için geri sayım başladı. Her yıl iki eşit taksit halinde ödenen emlak vergisinin 2015 yılındaki ilk taksidi 1 Mart ile 31 Mayıs tarihleri arasında mükellefler tarafından yatırılmıştı. Peki 2015 yılı emlak vergisi 2. taksidi ne zaman ödenecek?

2015 yılı emlak vergisi 2. taksidi için ödeme günü 1 Kasım’da başlayacak, 1 Aralık’a kadar devam edecek. Tabii bu vergiyi herkesin ödemesi şart değil. Gelir sahibi olmayanlar, kışlık ev yanında yazlık eve sahip olmayanlar, bir başka meskende hissesi olmayanlar ve ev hanımı, engelli, gazi, işsiz, dul-yetimler ile emekliler emlak vergisi ödemekle yükümlü değiller. Belirttiğimiz bu kategoriler dışında kalan her konut, arsa ya da arazi sahibi kişi ise emlak vergisi ödemekle yükümlü.

Emlak vergisi nereye ödenir?

2015 yılı emlak vergisi 2. Taksidinin 1 Kasım ile 1 Aralık tarihleri arasında ödenmesi gerektiğini belirttik. Şimdi gelelim emlak vergisinin nereye ödeneceğine. Emlak vergisinin ödeneceği yer , sahibi olduğunuz taşınmazın bağlı olduğu belediyedir. Tabii vergiyi kredi kartıyla internet üzerinden ödemenizde mümkün. Bunun için vergi miktarınızı kredi kartıyla belediye sayfasından ödeyebileceksiniz.