Emlak Vergisi ödeme tarihleri 2014!

Emlak Vergisi ödemelerinin 2014 yılında hangi aylarda yapılacağını haberimiz detayında görebilirsiniz

Emlak Vergisi ödeme tarihleri 2014!

Emlak Vergisi; bina, arsa veya arazi gibi taşınmazlara sahip maliklerin devlete ödemesi gereken vergidir. Yıl içinde 2 defa farklı aylarda ödenir. Emlak Vergisi taşınmazın bağlı olduğu belediyelere ya da PTT havalesi ya da Belediyelerin banka hesap numaralarına emlak vergisi mükellef numarasıyla ödenir. Emlak Vergisi beyannamesi için tapu fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi, binalar için yapı kullanma izni fotokopisi, binanın bulunduğu adres (mahalle, sokak, bina, daire veya işyeri numarası), beyan sahibinin ikamet ve işyeri adresi, vergi numarası, o yıla ait bedelde damga pulu ile birlikte ilgili olduğu belediyenin Emlak Servisine başvurmalıdır.

Emlak Vergisi ne zaman ödenir?
Emlak Vergisi ödeme hakkı olan mükellefler tarafından yılda 2 defa olmak üzere ödenir. Birinci taksit için Mart, Nisan ve Mayıs aylarında ikinci taksit için ise Kasım ayında ödeme yapılır. Bölgenin özelliklerine göre bu tarihler değişebilir.

Emlak Vergisi 2. Taksit son ödeme tarihi 2014 yılı için 1 Aralık 2014′tür. Emlak Vergisi ödeme tarihleri 2014 yılında şöyledir:

2014 Yılı emlak vergisi ilk taksidi olan Emlak Vergisi 1. Taksit Ödemesinin Başlangıcı 1 Mart 2014tarihidir.
2014 Yılı Emlak Vergisi 2. Taksit Ödemesinin Başlangıcı 1 Kasım 2014 tarihidir.
2014 Yılı Emlak Vergisi 1. Taksit Ödemesinin Son Ödeme Tarihi ise 31 Mayıs 2014′tür.
2014 Yılı Emlak Vergisi 2. Taksit Ödemesinin Son Ödeme Tarihi ise 1 Aralık 2014′tür.

Emlak Gelir Vergisi hesaplama işlemi de Vergi Dairesi’nin ya da bazı özel şirketlerin internet üzerinden geliştirdikleri programlar ile kolayca gerçekleşebilmektedir.