Emlakwebtv haber özetleri - 6 Kasım 2013

Emlakwebtv.com emlak ve gayrimenkul sektörünün nabzını tutmaya devam ediyor. Bu hafta, gayrimenkul hukukçusu Avukat Ali Güvenç Kiraz, 54 soruda "kentsel dönüşüm" sorununu masaya yatırıyor.

6 Kasım 2013 / Emlakwebtv / Elif Akın

Kentsel dönüşüm sürecinde bir yıl geride kalmasına rağmen kafalar hala karışık. Riskli yapılarda uygulama süreci nasıl başlar, yıkım tebligatı neleri içerir, itiraz edilir mi ya da riskli yapı tespitini kimler yaptırabilir gibi soruların yanıtını hukukçular ve müteahhitler dışında pek kimse bilmiyor. Bu açığı kapatmak isteyen Avukat Ali Güvenç Kiraz ise 54 soruda kentsel dönüşümü bakın nasıl anlatıyor.

Güneşli’de hayata geçirilen G Plus at Divan Residence’ın ardından şimdi de G Marin projesinde Divan Grubu ile işbirliği yaptıklarını açıklayan Mar Yapı İş Geliştirme Müdürü Robert Varon, konut sahiplerine otel konforunu yaşatacaklarını söyledi.

Gökdelen inşaatları kategorisinde dünyada dördüncü seçilen İstanbul’un bina görünümüne yeni standartlar getiriliyor. Buna göre toplam inşaat alanı 60 bin metrekareden fazla olan konut ve rezidans projeleri bulunduğu bölgenin silüetine uygun olarak inşa edilecek ve estetik mimari konusunda Büyükşehir Belediyesi’nden de onay alınması gerekecek.