Emlakwebtv Marmaray’da

Asya kıtasından Avrupa’ya 4 dakikada geçmek isteyen vatandaşlar, Marmaray’a akın ediyor

1 Kasım 2013 / emlakwebtv  Haber: Elif Akın - Kamera: Ali Budak
Asya kıtasından Avrupa’ya 4 dakikada geçmek isteyen vatandaşlar, Marmaray’a akın ediyor. Emlakwebtv olarak biz de hem boğaz geçişini deneyimlemek hem de 16 dakikada Ayrılık Çeşmesi’nden Kazlıçeşme’ye ulaşmak için Marmaray’la seyahat ettik.

Asrın projesi olarak adlandırılan Marmaray’da elektrik kesintisi ve kapı arızası sebebiyle ara verilen seferler yeniden başladı. Kısa sürede seyahat etmek ve boğazın altından trenle geçmek isteyen vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği proje sayesinde Ayrılık Çeşmesi, Üsküdar, Sirkeci, Yenikapı ve Kazlıçeşme hattında ulaşım toplam 16 dakika sürüyor. Biz de Emlakwebtv olarak bu anı deneyimlemek için Ayrılık Çeşmesi’nden Kazlıçeşme’ye doğru yola çıkıyoruz.

Boğaz geçişi 4 dakika sürüyor
Dört dakikada Üsküdar’a ulaştıktan sonra sıra merakla beklenen boğaz geçişine geliyor. 62 metre derinliği ile "dünyanın en derin batırma tüneli" olma özelliğini taşıyan Marmaray’da Üsküdar-Sirkeci hattındaki boğaz geçişi sadece 4 dakika sürüyor.

Boğaz geçişini tamamlayıp Avrupa yakasındaki son durak olan Kazlıçeşmeye ulaştığımızda 16 dakikada 13.5 kilometre yolu geride bırakmış oluyoruz.

Marmaray’a ilk kez binen vatandaşlar da hızlı seyahat etmekten oldukça memnun görünüyor. Hatta sırf Marmaray’a binebilmek için Erzurum’dan İstanbul’a gelenler bile var.