ENS-GSYO ArkiPARC'a damgasını vurdu

Gayrimenkul sektörü içinden çıkıp, gelişen sektörlere yatırım yapmak üzere kurulan ENS-GSYO lansmanı ArkiPARC açılışına damgasını vurdu

ENS-GSYO ArkiPARC'a damgasını vurdu

12 Nisan 2013 / emlakwebtv
2004 yılında mimarlık ve planlama hizmetleri sunmak üzere kurulan Ensar Mimarlik, 2009 yılında bünyesine kattığı ekonometri ve konsept birimleri ile ENSpd Proje Geliştirme oluşumunu kurmuş ve sektörde adından sıkça söz ettirmişti.
Yatırımcılarına ve gayrimenkul geliştiricilerine ürettiği yatırım projeleri ile yüksek getiriler sağlayan ENSpd, yönetişim ve finansman üretme yeteneğini girişimcilere yönlendiriyor.

Alanında uzman, genç ve yetkin girişimcilerle sermaye ve  tecrübe paylaşmak üzere ENS Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı kuruluyor.
Web tabanlı ve mobil teknolojiler, e-ticaret,niş-inovatif gayrimenkul projeleri,  lojistik ve gıda franchise girişimlerine  yatırım yapacak olan ENS GSYO, 2016 sonunda halka arz edilmek üzere bu yıl sonu resmen kurulacak.

ENSpd Yönetici Ortaklarından Mimar Caner Bingöl,  “Şehir Plancısı ortağım Mesut Çiftçi ile yola çıktığımızda çılgın fikirlerimiz ve kaldığımız evin salonunda kurulu bir dizüstü bilgisayarımız vardı. Anadolu’nun onlarca kentinde yüzlerce projeye imza attık. Bize  inanan ve projelerimize destek veren yatırımcılarımızla sermaye altyapımızı geliştirdik. Sıra bizde. Genç girişimcilere destek vermek üzere fonlarımızı ENS GSYO aracılığı ile gelişmekte olan sektörlere yönlendireceğiz.” dedi.
Şimdiden bazı işletmeleri radarlarına aldıklarını ifade eden Mesut Çiftçi, kuruluş süreçleri öncesinde de yatırım yapacakları şirketleri tespit etmeye çalıştıklarını, bu şirketleri ve projeleri GSYO portföyüne uygunluk sağlayacak şekilde iyileştirmek üzere destek verdiklerini ifade etti.