ERA Türkiye "Kıbrıs'ta" büyüyecek

Türkiye pazarına üç sene önce giren ERA, büyümesini Kıbrıs ile sürdürüyor. 2012 yılından bugüne 47 ofis satan ERA Gayrimenkul Türkiye, "ERA GLOBAL'den" Kıbrıs Master Franchise haklarını aldı

ERA Türkiye

ERA Gayrimenkul Türkiye, ERA Global'den "Kıbrıs Master Franchise" haklarını aldı. 2012 yılından bugüne 47 ofis satan ERA Gayrimenkul Türkiye, anlaşmayla birlikte, sektörde bir ilki gerçekleştirerek, Kıbrıs Adası'nın tamamında ofis açma yetkisini de almış oldu.

Baygan: "Kıbrıs Avrupa'nın merceği altında"
Era Gayrimenkul Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan, her sene dünyanın dört bir yanından binlerce turist ağırlayan Kıbrıs'ın gayrimenkul pazarı açısından büyük bir potansiyel içerdiğini açıkladı. Baygan, KKTC pazarına yönelik açıklamasında, her yıl dünyanın dört bir tarafından gelen binlerce turiztin Kuzey Kıbrıs'ta yazlık ev pazarında satın alma ivmesini yükselttiğini vurgulayarak:

" 2014 yılında, özellikle İngiliz ailelerinin Kuzey Kıbrıs'ı tercih ettiğini gördük. Kuzey Kıbrıs'taki yazlık evler, fiyat açısından önemli avantajlar taşıyor. Başta İngilizler olmak üzere Rus, Arap, Finlandiye ve Norveçliler, Türkler'den sonra bu bölgeye büyük ilgi gösteriyor." dedi.

Körfez yatırımcısından KKTC'ye ARAP ilgisi
KKTC Pazarının, Avrupalı yatırımcının dışında Körfez'den de büyük bir ilgi gördüğünü vurgulayan Baygan, özellikle Girne ve Magosa bölgesinin cazibesinin artmaya başladığını söyledi. Kıbrıs'ın bir öğrenci kenti olduğuna ve Yakın Doğu Üniversitesi'ne gelen öğrenci sayısının, 10 yıl içerisinde 200 bini bulacağını belirtti.