Eroğlu Holding'den operasyon açıklaması: Kısa sürede sona erdi

Eroğlu Holding, emniyet birimlerinin firma bünyesinde gerçekleştirdiği arama süreciyle ilgili bir açıklama yayınladı. Açıklamada, gerekli tüm belgelerin görevlilerle paylaşıldığı belirtilerek: "Arama kısa sürede sona erdi..." denildi

Eroğlu Holding'den operasyon açıklaması: Kısa sürede sona erdi

Bu sabah saatlerinde emniyet birimlerinin Fethullahçı Terör Örgütü-FETÖ operasyonları kapsamında arama işlemi başlattığı Eroğlu Holding'ten bir açıklama geldi. Açıklamada, Eroğlu Holding binasının bir katında yürütülen aramanın, Yönetim Kurulu Başkanı'nın TUSKON'daki adından hareketle gerçekleştirildiği belirtildi.

Arama kısa sürede sonlandırıldı
Gerekli tüm belge ve bilgilerin yetkili kişilerle paylaşıldığını, bunun üzerine aramanın kısa sürede sonlandırıldığını vurgulayan Eroğlu Holding açıklamasında şu ifadelere yer verildi: 

"Eroğlu Holding’in, ne soruşturmaya konu olan TUSKON ile ne de Fettullahçı Terör Örgütü’ne finans sağlayan herhangi bir kurumla ilişkisi bulunmamaktadır. Holding Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Nurettin Eroğlu TUSKON yönetiminde değildir, bu kuruluşla herhangi bir bağlantısı yoktur.

Bu soruşturma çerçevesinde Holding ve bağlı şirketlerin faaliyetlerini etkileyecek hiçbir bir değişiklik, kurumumuzun itibarına gölge düşürecek herhangi bir olumsuzluk söz konusu değildir. Tüm yöneticilerimiz ve çalışanlarımızla hepimiz görevimizin başındayız, devletimizin yanındayız, Türkiye için üretmeye devam ediyoruz. "