Esenkent'ten M'expo için 30 bin imza beklentisi

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, 'M'expo için Esenkentliler'den 30 bin imza istiyorum.' dedi.

Esenkent'ten M'expo için 30 bin imza beklentisi

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Halk Buluşmaları kapsamında Esenkent Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde (TSKM) düzenlenen toplantıda konuşan Ali Kılıç: 

'Uluslararası Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi M'Expo Center projesi için Esenkentlilerden 30 bin imza istiyorum. Esenkent o imzaları getirirse bize engel olacak hiçbir güç yok.' dedi.

Maltepe'de işsizlik çözülecek
Maltepe'deki işsizliğin çözülmesinin en önemli gündem maddeleri arasında olduğunu belirten Ali Kılıç, sözlerine şöyle devam etti: "İnatla ve ısrarla doğru bildiğim şeyleri insanlara anlatırım. Maltepe'nin sorunlarını tek başına çözme kudretine sahip değilim. Sizlerle birlikte bunları başarabiliriz. Ben bürokrasinin arkasına sığınmıyorum. Siz Maltepe'nin geleceğini değiştirmek istiyorsanız ben buradayım. Temel sorunumuz Maltepe'deki işsizliğin çözülmesidir. Bunun için Uluslararası Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi M'Expo Center projesini hazırladık. Bu proje için Esenkentlilerden 30 bin imza istiyorum. ' 

3 Otopark projesi
Maltepe'de oturup bununla övünen veya Maltepe'nin altını üstüne getirenlerden olmadığını da ifade eden Kılıç, "Maltepe'nin meydanı yok, bunun için çalışmalarımız devam ediyor. 3 otopark çalışması var elimizde. Bunlardan ilki Tugay Yolu bölgesinde, ikincisi Organik Pazar'ın olduğu bölgede ve üçüncüsü de yeni Kaymakamlık binasının altında. Maltepe'yi sizlerle birlikte dizayn etmek lazım. Maltepe'nin 50 yılını değil 100 yılını planlamak lazım' dedi.