ESENLER’İN İLK DÖNÜŞÜM PROJESİNDE YENİ ADIM

Çevre Şehircilik Bakanlığı, Emlak Konut GYO, Esenler Belediyesi ve Eskon ortaklığıyla hayat bulan Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesinin 2. Etabı satışa çıktı. Projenin 2. Etabında konut fiyatları 281 bin TL’den başlıyor

ESENLER’İN İLK DÖNÜŞÜM PROJESİNDE YENİ ADIM

Bakanlar Kurulu tarafından Türkiye’de ilk “riskli alan” ilan edilen mahallelerden birisi olan Esenler Havaalanı Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm projesinin 2. Etabı satış sürecine girdi. Çevre Şehircilik Bakanlığı, TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO, Esenler Belediyesi ve Eskon işbirliği ile hayata geçirilen Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesinin 2. Etabında toplam 970 konut bulunuyor.

Esenler Havaalanı Mahallesi 1095 Ada 16 parselde yapılacak Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşümünün 2. Etabının finansmanında kullanılacak 970 konut ve 23 ticari alan 13 Ekim 2014 Pazartesi gününden itibaren satışa çıktı. 1+1,2+1, 3+1 ve 4+1 tiplerinde inşa edilecek konutların satış fiyatları 281 bin liradan başlıyor.

900 GÜNDE TAMAMLANACAK

Bölgenin ilk dönüşüm projesi özelliğindeki projenin ilgili konuşan konuşan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum,  devlet kurumu disipliniyle özel sektör anlayışının bir araya geldiği nadir örneklerden birisi olan Emlak Konut GYO’nun; yıllar içinde kazandığı birikimi ve teknik altyapısının avantajlarını bu projede de ortaya koyacağını söyledi. 19 Haziran 2014 tarihinde imzalanan sözleşme ile hayata geçen İstanbul Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesinin 900 günde tamamlanması planlanıyor.  Proje çerçevesinde hak sahiplerine 1403 daire ve 32 dükkan tahsis edileceğini anlatan Kurum, 970 konut ve 23 ticari alanın da satışa sunulacağını ifade etti.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu da konuyla ilgili olarak, kentsel dönüşümün milli bir mesele ve bir hayat kurtarma operasyonu olduğunu söyledi. Göksu, “ Bu şehri yani Esenler’i, İstanbul’u ve ülkemizin hangi bölgesi riskli yapılarla doluysa buraları dönüştürmek zorundayız. Kentsel dönüşüm çok yönlü ele aldığınızda bir milli güvenlik meselesidir de aynı zamanda. Ülke olarak bu işi başarmak zorundayız” dedi.