Eve icra gelir mi

Borcunuzu ödeyemediniz ve eve icra gelir mi diye endişeleriniz var. Sizler için araştırdık...

Eve icra gelir mi

Borcunuz var, ödeyemediniz ve eve icra gelir mi diye düşünmekten kendinizi alamıyorsunuz. Önce İcra nedir? yanıtlayalım. İcra, alacaklı kişinin talebi üzerinde adli ve idari makanlarca borcunu ödeyemeyen kişinin mallarına el konulmasıdır. 

Evinize icra geldi diyelim. Hemen itiraz hakkınızı kullanabiliyorsunuz. İtirazınızda evinizin münasip bir ev olduğunu beyan ediyorsunuz. Çünkü kanunlar münasip bir evin icrasına izin vermiyor. İtirazınızı ödeme tebliğinden itibaren 7 iş günü içerisinde yapmanız gerekiyor. 

İtirazınızı dilekçe vererek ya da sözlü olarak yapabilirsiniz. İtirazınızı ise icra dairesi ya da icra mahkemesine yapıyorsunuz. Bu süreçlerin takibi için ise uzman bir avukattan yardım almanız en önemli konu. Herhangi bir icra durumunda uzman bir avukattan alacağınız yardım hem sizin için işleri kolaylaştıracak hem de nasıl bir yol izleyeceğinizi öğrenmiş olacaksınız. 

Eve icra gelir mi sorusunun yanıtına cevap vermeye çalıştık. Kısa icra gelmesi durumunda itiraz hakkınızı kullanıp hemen uzman bir avukata başvurmanız gerekiyor.