Ferko İnşaat Ilgaz'da otel inşa edecek

Kastamonu Ilgaz Milli Parkı’nda yer alan Ilgaz Mountain Resort Oteli’ni yenileyecek olan Ferko, bu yatırımın yanında yeni bir otel de inşa ediyor

Ferko İnşaat Ilgaz'da otel inşa edecek

İnşaat, gayrimenkul ve turizm sektöründe faaliyet gösteren Ferko İnşaat, kış turizminde bakir kalan Kastamonu’da mevcut yatırımlarını genişletiyor. Kastamonu Ilgaz Milli Parkı’nda yer alan Ilgaz Mountain Resort Oteli’ni yenileyecek olan Ferko, bu yatırımın yanında yeni bir otel de inşa ediyor. Yeni oteli 15 milyon dolar yatırımla açacak olan Ferko, mevcut resort otelin yenilemesiyle birlikte toplam 22.5 milyon dolar harcayacak.

Ferko İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Meriçten, bu yatırımla mevcut 446 yatağa sahip tesisin kapasitesini 750’ye çıkaracaklarını söyledi. Konferans ve kamplarda da Abant ve Kızılcahamam’a rakip olmayı hedeflediklerini belirten Meriçten, yenileme ve yeni otel projesini Mayıs 2015’te bitireceklerini söyledi.

Ferit Meriçten, Ilgaz Mountain Resort’un yaklaşık 12 yıldır faaliyette olduğunu belirterek, şu bilgileri verdi: “Ilgaz Milli Parkı’nın içinde 49 yıllığına tahsisini aldığımız bu otele şu anda yeni yatırım yapıyoruz. Yeni otelimiz Ilgaz Dağı’nın 1.750 metre yüksekliğindeki 60 bin metrekarelik orman tahsisli alan içerisinde kurulacak. Toplam 12 bin 700 metrekarelik kapalı alan üzerine inşa edilecek otel, 144 oda ve 268 yatak kapasitesine sahip olacak. İnşaatımız 50 gündür devam ediyor. Otelimiz, konaklamanın yanı sıra balo ve konferans salonları ile birlikte aynı anda yaklaşık 700 kişiye hizmet verebilecek.”

Ferko İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökçe Meriçten, Ilgaz Dağı’nın 20 milyon liraya mal olacak 4.2 kilometrelik yeni kayak pistiyle alternatif kış turizmi merkezi olacağını ifade etti. Hizmete açılan havaalanının etkisi ve kayak pistlerinin tamamlanmasının ardından Ilgaz’da turizmin yılın 12 ayına yayılacağını anlatan Meriçten, “Geçen yıl Ilgaz Mountain Resort’te 75 bin geceleme gerçekleştirildi. Bu rakam Kastamonu genelindeki gecelemenin yüzde 45’ine denk düşüyor. Ilgaz Mountain Resort ve yeni Ilgaz Mountain Otel ile 200 bin gecelemeye çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuştu. Kastamonu’ya 15 bin yabancı turistin de geldiğini anlatan Meriçten, şu anda 20 farklı ülkeden misafir ağırladıklarını, özellikle Rus ve Arap turistlerin bölgeye ilgisi olduğunu kaydetti.

Gökçe Meriçten, otellerin işletmesi için yerli ve yabancı gruplarla görüşmede olduklarını, kendilerinin de işletme niyeti olduğunu sözlerine ekledi.

İşte Ilgaz Mountain Resort Otel!

Ilgaz Mountain Resort Otel

Ilgaz Mountain Resort Otel

Ilgaz Mountain Resort Otel

Firma Bilgisi: Ferko Inşaat