Fikirtepe’deki Değişimin ilk Temeli Atıldı

Kentsel dönüşüm kapsamına alınan Fikirtepe'de ilk inşaat ruhsatı alan Teknik Yapı, kat irtifakı kurulmuş Concord İstanbul'un temelini attı

Fikirtepe’deki Değişimin ilk Temeli Atıldı

Teknik Yapı tarafından Kadıköy Fikirtepe'de hayata geçirilecek olana Concord İstanbul'un temelleri atıldı. Projenin 617 rezidans daire ve 5 ticari üniteden oluşan ilk etabının temel atma töreninde konuşan Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, başarıda marka güvenilirliğinin büyük önem taşıdığığını söyledi.

Teknik Yapı Fikirtepe'de
Teknik Yapı markasının bugüne kadar gerçekleştirdiği her projede kalite ve güvenliğin ana unsur olduğunu yineleyen Umut Durbakayım, "Projelerimizi güven ve kalite üzerine inşa ettiğimiz için başarılı oluyoruz. Hiçbir zaman taviz vermediğimiz bu iki kural, her projemizin temelinden çatısına kadar eksiksiz olarak uygulanır. Kentsel dönüşümün ilk somut adımı olan Fikirtepe'de de misyonumuz aynı oldu. Bölgedeki kentsel dönüşümün sağlam temeller üzerinde yükselmesi için 5 yıla yaklaşan bir çalışma yapıldı. Benzer şekilde, Concord İstanbul projesinin de çok sağlam temeller üzerinde yükselmesi için çok titiz bir hazırlık dönemi gerçekleşti.' şeklinde konuştu.

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım

Dökülen betonun dörtte biri temel için
Concord İstanbul'un sadece ilk etabı için 60 bin metreküp beton döküleceğini belirten Umut Durbakayım, bunun dörtte birinin sadece temel için kullanılacağını belirtti. 2 metre kalınlığında radye temel üzerinde yükselecek Concord İstanbul'un bölgenin en sert zemininde inşa edileceğini söyledi.  Temel için ana kayaya 23 metre inilerek zemin suyunun 6 pompa ile drene edildiğini vurgulayan Umut Durbakayım, temelin ana kayaya bir metreden fazla soketlenerek kayıt çalışmasına başlandığını da sözlerine ekledi. 

Concord İstanbul Projesi
 Teknik Yapı, toplamda 1.175 rezidans daireden oluşan Concord İstanbul projesinin ilk etabını oluşturan 622 rezidansın yüzde 95'inin satışı gerçekleşti. Homeofis ve ticari birimlerden oluşan karma projede, ağırlıkta 1+1 olmak üzere stüdyo, 2+1 ve 3+1 tipi daireler yer alıyor. Açık ve kapalı yüzme havuzlarının yer alacağı projedeki otopark alanının tamamı kapalı olacak. Sauna, fitness, kafeterya gibi sosyal alanların yer alacağı projede temel ihtiyaçların karşılanması için de 5 adet ticari ünite yapılacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Fikirtepe'yi afet yasası kapsamına alarak önemli avantajlar sağladığına değinen Umut Durbakayım, Concord İstanbul'un yüzde 1 KDV ile satılacağını, aynı zamanda vergi ve harç muafiyeti de olacağını da belirtti.