Fikirtepe projeleri!

Fikirtepe projeleri Evim Kadıköy, Concord İstanbul, Yenitepe Kadıköy ve Brooklyn Park detaylarına haberimiz detayından ulaşabilirsiniz

Fikirtepe projeleri!

İstanbul Anadolu Yakasında yer alan Fikritepe Kadıköy’e bağlıdır. Kurbağalıdere ve Boğaziçi Köprüsü ile komşu olan Fikirtepe; Merpenköy, Feneryolu, Zühtü Paşa Mahallesi, Ünalan Mahallesiyle de komşudur. Fikirtepe Mahallesi, Mandıra Caddesi ile Hızır Bey Caddeleri arasında yer alır.

Adını bölgede yaşayan Fikir Baba’dan alan Fikirtepe Mahallesinde yerleşimin çok eskilere dayandığı bilinir. 1950’li yıllarda yoğun göç alan Kadıköy Fikirtepe 1965 yılında Kadıköy’e bağlanmış olup, nüfusun artması ile birlikte 1975 yılında 3’e bölünmüştür.

Kentsel Dönüşüm Projeleri’nin son günlerde gözdesi olan Fikirtepe projeleri ise oldukça ses getirmektedir. Lokasyonu bakımından yatırımcıların dikkatini çeken Fikirtepe projeleri lüks bir şekilde inşa ediliyor. Fikirtepe projeleri olayları ve özellikleri ile son günlerde gündemi bir hayli meşgul ediyor.

İşte Fikirtepe projeleri!


1.Yenitepe Kadıköy
Yenitepe Kadıköy 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 dairelerden meydana geliyor. 5 kat baza ve 21 katlı 4 bloktan oluşan Yenitepe Kadıköy projesi Nuhoğlu İnşaat ve Gülsa İnşaat ortaklığı ile hayata geçiriliyor. Yenitepe Kadıköy’de toplam 1.100 adet konut yer almakta olup, Yenitepe Kadıköy satılık daire sahiplerine açılır kapanır tavanlı yüzme havuzu, kuaför, kuru temizleme, restoranlar, fitness merkezi, sauna, otopark, güvenlik, vitamin bar, market gibi hizmetler sunuyor.

61 metrekare ile 302 metrekare arasında değişen büyüklüklerde dairelere sahip olan Yenitepe Kadıköy, kentsel dönüşüm projesi kapsamında inşa ediliyor. Ticari alan ve home ofislerin de yer aldığı Yenitepe Kadıköy projesinden konut sahibi olanlar için özel peyzaj alanları da yapılıyor.


2.Brooklyn Park
150 milyon yatırım bedeli ile Fikirtepe Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında 113 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen Brooklyn Park projesi 731 adet daireden oluşuyor. Selimoğlu Group - Pana Yapı Ortaklığı ile hayata geçirilen Brooklyn Park projesinde 13 adet ticari birimin de yer alıyor. 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 konut tiplerinin bulunduğu Fikirtepe Brooklyn Park satılık daire büyüklükleri 73 metrekare ile 244 metrekare arasında değişiyor ayrıca Brooklyn Park teslim tarihi olarak 36 ay sonrası veriliyor. Brooklyn Park zengin sosyal donatıları ile dikkat çekiyor. 5 bin 200 metrekareyi peyzaj alanı için ayıran Brooklyn Park projesinde yüzme havuzu, fitness center, sauna, buhar odası, spor alanları, çocuk oyun alanları, otopark, güvenlik, peyzaj alanları yer alıyor.


3.Concord İstanbul
Teknik Yapı Concord İstanbul Fikirtepe’de yer alıyor. 11 bin 504 metrekarelik alan üzerinde hayata geçirilen Concord İstanbul projesi 1+0’dan 3+1’e kadar konut tiplerine yer veriyor. Concord İstanbul teslim tarihi olarak Eylül 2016 yılı veriliyor. Concord İstanbul Fikirtepe’de toplam 1.175 adet daire bulunuyor.Concord İstanbul satılık daire 48 metrekare ile 133 metrekare arasında değişiyor. Yatırım bedeli 650 milyon TL olan Concord İstanbul Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi kapsamında inşa ediliyor.

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Teknik Yapı tarafından inşa edilen Concord İstanbul daire sahiplerine birçok sosyal donatı sunuyor. Concord İstanbul özellikleri arasında yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, yeşil alan, spor merkezi, sauna, hamam, otopark yer alıyor. Refah bir yaşam alanı sunan rezidans dairelerde tavan yüksekliği net 2.78 metre olarak dikkat çekerken, otel ve tatil köylerinde olduğu gibi kanal tipi klima sistemi, oda ve salonlarda hazır olarak teslim edilmesi planlanıyor.


4.Evim Kadıköy
Anka Yapı projesi olan Evim Kadıköy’ün temeli 1 Mart 2014 tarihinde atıldı. Fikirtepe’de 36 bin 600 metrekare alan üzerine inşa edilen Evim Kadıköy satılık daireler stüdyodan 5+1’e kadar seçenekleri konut alıcılarına sunuyor. Evim Kadıköy satılık daire büyüklükleri ise 46 metrekare ile 696 metrekare arasında değişiyor. Evim Kadıköy’de toplam 2 bin 500 adet daire bulunuyor.

Evim Kadıköy projesi özellikleri arasında ise çocuk oyun alanları, spor alanları, sauna, buhar odası, yüzme havuzu, kapalı otopark, yüzme havuzu, yürüyüş parkuru, dinlenme alanları, concierge hizmetleri, resepsiyon, housekeeping, business center, kütüphane, sinema salonu, zen bahçeleri ve toplantı salonu yer alıyor. Anka Yapı tarafından Fikirtepe’de kentsel dönüşüm projesi kapsamında inşa edilen Evim Kadıköy teslim tarihi olarak 20 ay sonrası veriliyor. AE Mimarlık tarafından tasarımları gerçekleşen Fikirtepe Evim Kadıköy evlerinden konut sahibi olanlar EvimKadıköy Butik Çarşı’dan da fayda sağlayabiliyor.