Finans Merkezi İhalesi'nde neler oldu?

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi ihalesi 31 Ağustos'ta Emlak Konut GYO Genel Müdürlüğü'nde yapıldı

31 Ağustos 2012 / emlakwebtv

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi ihalesi 31 Ağustos'ta Emlak Konut GYO Genel Müdürlüğünde yapıldı.

İstanbul’un dünyanın sayılı finans merkezleri arasındaki yerini alması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından projelendirilen İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Özel Proje ve Rekreasyon Alanı Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin ilk oturumu tamamlandı. Emlak Konut GYO tarafından genel müdürlük binasında yapılan ihalenin birinci oturumunda İhale komisyonuna 4 teklif dosyası sunuldu. Varyap Varlıbaşlar ile Torunlar GYO, Torun Yapı’nın teklif dosyalarından teşekkür mektubu çıkarken, Ege Yapı, MyMetropol Yapı ve Emlak Pazarlama İnşaat Proje Yönetimi Ortaklığı ile Gap İnşaat Yatırım ve Dış Ticaret AŞ ise mali tekliflerini sundu.

Teklifler şöyle;

Ege Yapı Ltd. Şti., MyMetropol Yapı, Emlak Pazarlama İnşaat Proje Yönetimi Ortaklığı:

Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Geliri: 1 milyar TL + KDV, Arsa Satışı Karşılığı Şirket PayıGelir Oranı: %0,10, Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Toplam Geliri 1 milyon TL + KDV.

Gap İnşaat Yatırım ve Dış Ticaret AŞ:

Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Geliri: 1 milyar 150 milyon TL + KDV, Arsa Satışı Karşılığı Şirket PayıGelir Oranı: %3,50, Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Toplam Geliri 40 milyon 250 bin TL + KDV.

Tekliflerin ardından açıklama yapan ihale komisyonu başkanı, “İsteklilere ait zarfların içerisindeki belgelerin ihale komisyonu tarafından ayrıntılı değerlendirilmesinden sonra, ihalenin Pazarlık-Açıkartırma bölümünü içeren 2. Oturumu ileriki bir tarihte yapılacak olup, isteklilere ihalenin 2. Oturum tarihi ve saati yazı ile bildirilecektir” dedi.

Bu sonuçlara ihalenin ikinci oturumunda İstanbul Finans Merkezi için Ege Yapı Ltd. Şti., MyMetropol Yapı, Emlak Pazarlama İnşaat Proje Yönetimi Ortaklığı ile Gap İnşaat Yatırım ve Dış Ticaret AŞ yarışacak.