Fırsat başladı! TOKİ İstanbul Kayaşehir 2015 Evleri’ne nasıl başvuracaksınız?

TOKİ İstanbul Kayaşehir 2015 Evleri’ne nasıl başvuracağınızı merak ediyorsanız tıklayın.

Fırsat başladı! TOKİ İstanbul Kayaşehir 2015 Evleri’ne nasıl başvuracaksınız?

TOKİ İstanbul Kayaşehir 18. Bölge 1. ve 2. etap ile 19. bölge projelerindeki 1100 konutun başvuru süreci bugün (23 Mart 2015) itibariyle başladı. Siz de bu fırsattan yararlanmak istiyorsanız, hangi belgelerle nasıl başvuracağınızı araştırdık. İşte atacağınız adımlar şöyle olacak;

Öncelikli olarak konut satın almak için başvuruda bulunanların İstanbul İl sınırları içerisinde 2 (iki) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekiyor. Tabi şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekiyor.

Yine konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranacak.

Ayrıca kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabileceğini de unutmamak gerekir. Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları da aranacak.

Bankaya neler teslim edilecek?
Başvuru Formu ile birlikte aşağıda yer alan belgeler eksiksiz olarak Bankaya teslim edilecek. Eksik evrak ibraz edenler kuraya katılma haklarını kaybedecekler. O belgeler şöyle;

a. Nüfus Cüzdanı fotokopisi,

b. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri, kredi kullanım durumuna göre T.C. Emekli Sandığından alacakları "Belge",

c. Engelli vatandaşlarımız, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporunu (en az % 40 engelli olduğuna dair) ibraz edecekler.

Yukarıdaki şartları sağlayan kişiler, Türkiye Halk Bankası A.Ş.'nin İstanbul İli'ndeki Şubelerine başvurarak, 5.000.-TL (Beşbin Türk Lirası) tutarındaki başvuru bedelini 23 Mart – 30 Nisan 2015 tarihleri arasında yatıracak (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) ve başvurdukları grup ile ilgili "Satın Alma Talep ve Yüklenim Belgesi"ni imzalayacaklar.

Proje kapsamında satışa sunulmakta olan konut adedinden fazla başvuru olduğu takdirde, başvuruların tamamlanmasından sonra, başvuruda bulunanların noter huzurunda "Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası" 06 Mayıs 2015 tarihinde çekilecek.
 

Firma Bilgisi: Toki