Folkart’ın Çeşme planı 2 projeyle start aldı

Ege Bölgesi’nden çıkan Türkiye’nin en büyük inşaat grubu olmayı hedefleyen Folkart Yapı, Çeşme’ye odaklandı. Çeşme’de 250 milyon liralık iki projenin yapımına başlayan Folkart Yapı, Folkart Blu ve Folkart Hills projelerini satışa sundu. Bu iki projeyi Mayıs 2017’de tamamlamayı hedefleyen şirket, bu yıl çeşmede 4 yeni projeye daha başlayacak. Yeni projelerin yatırım değeri 700 milyon lirayı bulacak. Şirketin yıl sonuna kadar Çeşme’de hayata geçirmeyi planladığı projeler Boyalık bölgesinde villa, Ilıca’da rezidans, Reisdere’de ise bahçeli villa şeklinde olacak.

İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu’nun Çeşme için önemine değinen Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, “İstanbul Çeşme arası 3.5 saate inecek. Çeşme; İstanbul, Bursa, Balıkesir gibi otoban hattındaki şehirlerin tatil bölgesi olacak” dedi. Otoyol projesinin henüz Çeşme’de gayrimenkul fiyatlarına yansımadığını anlatan Sancak, “Türk insanı, görmeden dokunmadan inanmıyor. Arabasına binecek, 3.5 saatte İstanbul’dan İzmir’e ulaşacak o zaman inanacak. Ancak o zamanda treni kaçıracak. 3 yıl sonra, fiyatlar en az 3 katına çıkacak” şeklinde konuştu.

330 bin eurodan başlıyor
Folkart Blu ve Folkart Hills projelerinin 9 ay gibi kısa bir sürede teslim edilmesi hedefleniyor. 330 bin euro’dan başlayan fiyatlarla satışa çıkan Folkart Blu projesinde metrekare fiyatları 3 bin 750 eurodan başlıyor. Folkart Hills projesinde ise metrekare fiyatı 2 bin 800 euro olarak belirlendi. Denize sıfır hayata geçirilecek projelerde özel plaj ve iskele de planlandı. 

Firma Bilgisi: Folkart Yapı
Proje Bilgisi: folkart blu