Forum İstanbul Akvaryum giriş ücreti 2014

Forum İstanbul Akvaryum giriş ücreti 2014 yılında kampanyalarla devam ediyor

Forum İstanbul Akvaryum giriş ücreti 2014

Forum İstanbul Akvaryum 17 milyon Euro yatırım bedeliyle hayata geçirildi. Turkuazoo tarafından yapılan Forum İstanbul Akvaryum, 5 ayında 500.000'in üzerinde rekor bir ziyaretçi sayısına ulaşmış, birinci yılını doldurmadan 1 milyonuncu ziyaretçisini ağırladı. Biri ana tank olmak üzere toplam 43 adet canlı sergi akvaryumunda, dünyanın dört bir yanındaki deniz ve okyanuslardan getirilen 10 bini aşkın deniz canlısını barındıran Forum İstanbul Akvaryum 8 bin metre karelik bir alana kuruldu.

Forum İstanbul Akvaryum

Forum İstanbul Akvaryum ziyaretçilerine; ağzına su alarak 120 cm uzaklıktaki böcekleri bile %100 avlama yeteneğine sahip okçu balıklarını, 7 farklı tür köpekbalığını, dinazorlardan daha uzun süredir yeryüzünde olan mavi kanlı at nalı yengeçlerini, Kayıp Balık Nemo'daki palyaço balıkları ve dorileri, yaptıkları gövde gösterisi öpüşen iki balığı andıran "öpüşen gouramileri", tehlikeli türlerden dikenlerindeki zehir ile köpekbalığını bile öldürebilen aslan balıkları, zehirli inek balıkları ve kendisini tehlikede hissedince düşmanını ürkütmek için balon gibi şişen balon balıklarını, zehirli mürenleri, leopar desenli vatoslar ve köpek balığı yumurtalarını, boyu 3 metre ve dili 1 metre uzunluğa ulaşan, dili yerliler tarafından zımpara olarak kullanılan Arapayma balığını, denizatı, deniz yıldızı, ahtapotları, sergilendikleri yumurta kapsülünden çıkan ve tanklarda sergilelen bebek köpekbalıklarını, isimleri Türkçe'de "ben öldürürüm, ben öldürürüm" anlamına gelen etçil tatlısu kaplumbağası Mata mataları, piranaları, nesli tükenmekte olan türlerden dev orfozları hatta Amazonlar'dan gelen dev tatlı su balıkları gibi dünyanın dört bir yanındaki deniz ve okyanuslardan getirilen en özel ve en egzotik deniz canlısı türlerini bir arada da görme imkanı sunuyor.

Forum İstanbul Akvaryum

Forum İstanbul Akvaryum dalış aktiviteleri
Forum İstanbul Akvaryum dalış aktivitelerinde köpekbalıklarıyla yapılıyor. Forum İstanbul Akvaryum dalış aktivitesine 14 yaş ve üzeri dalışa engel herhangi bir rahatsızlığı bulunmayan herkes katılabiliyor. Forum İstanbul Akvaryum dalış aktivitesi kapsamında; dalış yapacak kişilere dalış öncesinde eğitmenler tarafından regülatörden nefes alma, kulak eşitleme, uygun palet vurma, sualtı işaretleri gibi teknik brifing ve su içinde su içi yeterlilik eğitimleri verilmekle birlikte dalış giysi ve ekipmanları da Turkuazoo tarafından temin ediliyor.

Forum İstanbul Akvaryum dalış ücretleri: 250 TL.
Forum İstanbul Akvaryum dalış saatleri: 10:00 – 18:00

Forum İstanbul Akvaryum

Forum İstanbul Akvaryum etkinlikleri
-Köpekbalığı beslemek
-Vatoz beslemek
-Dalgıç şovu
-Balık beslemek
-Yüz boyama

Forum İstanbul Akvaryum giriş ücreti ne kadar?
Forum İstanbul Akvaryum giriş ücreti şöyle:
0 - 3 Yaş: Ücretsiz
3+ - 16 Yaş: 25,00-TL
Öğrenci: 25,00-TL
Öğretmen: 25,00-TL
65 Yaş Üzeri: 25,00-TL
Engelli: 25,00-TL
Yetişkin: 34,00-TL
2 Çocuklu Aile Paketi: 100,00-TL (16 yaşına kadar çocuklu aileler için geçerlidir.)
Aile paketinde her ek çocuk için: 20,00-TL * (* 16 yaşa kadar)
NOT: Diğer indirimler ve kampanyalarla birleştirilemez.
Bilgi Broşürü: 3,50-TL

Forum İstanbul Akvaryum

Forum İstanbul Akvaryum nasıl gidilir?
Forum İstanbul Akvaryum Bayrampaşa'da yer almakta olup, birçok toplu taşımaya yakın konumdadır. Kirazlı-Yenikapı ya da Havalimanı-Yenikapı Metro hattı Forum İstanbul Akvaryum'a yürüme mesafesindedir. Bunun dışında Forum İstanbul Akvaryum TEM'e oldukça yakın konumda yer almakta olup, İKEA kavşağından özel araç ile dönüldüğü takdirde ulaşılabiliyor.

Forum İstanbul Akvaryum yol tarifi
Arabayla - TEM otoyolundan "Hal- Otogar" çıkışını alıp "Kuru Gıda Hali- Otogar" istikametini takip edebilirsiniz. E5 otoyolundan "Otogar" çıkışını alıp "Karteltepe-Yıldırım-Kocatepe" istikametini takip edebilirsiniz.
Otobüsle - Kartaltepe'den geçen 32(Cevatpaşa-Eminönü), 32A(Cevatpaşa-Beyazıt) ve 32T(Cevatpaşa-Taksim) numaralı İETT otobüslerinden faydalanabilirsiniz.
Metroyla - Atatürk Havalimanı- Yenikapı hattında hizmet veren metronun Kocatepe durağından alışveriş merkezi içine direkt giriş sağlanabilmektedir.
Metrobüsle - Anadolu yakasından gelecek ziyaretçilerimiz Metrobüs ile Merter'e gelerek, Atatürk Havalimanı- Yenikapı hattında hizmet veren metroya aktarma yaparak Turkuazoo'ya ulaşabilirler.

Forum İstanbul Akvaryum adres: Forum İstanbul, No:5/5 Kocatepe Mah. Paşa Cad.34045, Bayrampaşa, İstanbul