Fuar İzmir kapılarını açtı

Türkiye'nin en büyük fuar merkezlerinden biri olan Fuar İzmir, Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı'yla birlikte açılışını yaptı

Fuar İzmir kapılarını açtı

400 milyon TL'lik yapım maliyetiyle dikkat çeken Fuar İzmir, Marble-Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı ile birlikte kapılarını açtı. 

Yapım maliyeti 600 milyonu bulacak
Kavşak ve monoray projeleriyle birlikte yatırım tutarının 600 milyon TL'yi bulması beklenen Fuar İzmir'in yalnızca kamulaştırmaları için 40 milyon TL harcandı.  Türkiye'nin en büyük fuar kompleksi olarak inşa edilen Fuar İzmir'le birlikte kente yeni ve büyük çaplı fuarlar kazandırılması, mevcut fuarların ise büyütülerek uluslararası alana taşınması hedefleniyor.

Fuar İzmir'de neler var?
7 bloktan oluşan 50 futbol sahası büyüklüğü ve 2 bin 500 araçlık kapalı otoparka sahip İzmir'in Yeni Fuar Merkezi kapsamında ayrıca, 46 bin metrekarelik rezerv alanı haricinde, 40 bin metrekarelik ayrı bir alan üzerinde otel ve kongre merkezi inşa edildi. 12 bin metrekarelik fuar sokağı, 865 metrekarelik seminer salonu ve 11 bin 300 metrekarelik kafeterya, restoran ve idari binanın yer alacağı projede ayrıca, 20 bin 500 metrekarelik Fuar Meydanı ve 12 bin metrekarelik Fuar Platosu da hayata geçirildi.

Kocaoğlu: 'İzmir'in fuar geleneği'
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir'de büyümenin hizmet, turizm ve kültür-sanat üzerinden gerçekleşeceğini belirterek: ' Proje, İzmir'in fuar geleneğinde ulaştığı en büyük nokta. Bunu yan taraftaki otel ve kongre merkezi izleyecek. 25 Mart'tan itibaren İzmir, fuar kapasitesini 5 kat büyütecek altyapıya ulaşmış oldu. Türkiye'nin ve İzmir'in ekonomisinin gelişmesinde önemli bir nokta olduğunu düşünüyoruz.' şeklinde konuştu.