Fuzul Yapı'nın gözü Emlak Konut Maltepe ihalesinde

Son dönemde İstanbul'un önemli ihalelerine katılımıyla dikkat çeken Fuzul Yapı, son teklifini Emlak Konut GYO'nun Küçükyalı arazisi için yaptı

Fuzul Yapı'nın gözü Emlak Konut Maltepe ihalesinde

İstanbul'un dev gayrimenkul ihalelerine katılımıyla dikkat çeken Fuzul Yapı, son teklifini, Emlak Konut GYO'nun Maltepe Küçükyalı'da bulunan Karayolları arazisi için yaptı.

Fuzul Yapı Anadolu yatırımlarına göz kırpıyor
İstanbul Başakşehir'de kazandığı dev ihalenin ardından gözünü Emlak Konut'un Maltepe-Küçükyalı Karayolları arazisine çeviren Fuzul Yapı, Anadolu Yakası'nda da önemli yatırımlara hazırlanıyor. İlk oturumu 26 Mayıs'ta gerçekleştirilen Maltepe-Küçükyalı ihalesinin ikinci oturumunun 7 Haziran 2016 tarihinde gerçekleştirileceği açıklanmıştı. İlk oturumda 13 firma teklifte bulunmuştu.

Fuzul Yapı'nın gözü Emlak Konut Maltepe ihalesinde

 

Toplam inşaat alanı 114 bin 239 metrekare olan ve emsale esas inşaat alanı 128 bin 169 metrekare olan arazi, dükkan, konut, ilkokul, ibadet alanı, meydan ve park alanı iznine sahip...

Fuzul Yapı Anadolu yakasında büyümeyi hedefliyor
Türkiye'nin gelişen ekonomisine duydukları güvenle birlikte yatırımlarına hız vermek istediklerini söyleyen Fuzul Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Akbal, İhedef doğrultusunda İstanbul'un önemli ihalelerine girdiklerini belirtti. Akbal:

"Bu yeri alarak sadece Avrupa Yakası’nda değil, Anadolu Yakası’nda da projelerimizle adımızdan söz ettirmek istiyoruz, önümüzdeki dönemde de büyüme hedeflerimize uygun emlak konut ihalelerine girmeyi planlıyoruz" dedi. 

Daha önce içinde bulunduğu ortak girişim ile birlikte Başakşehir merkezde yer alan 115 bin metrekarelik arazinin ihalesini kazanan Fuzul Yapı bu projeyi 2018 yılı içinde bitirmeyi hedefliyor. Bu ihale için iş ortaklığı 1 milyar 42 milyon TL ciro bedeli ödemişti. 

Firma Bilgisi: Fuzul Grup