Galatasaray - Fenerbahçe derbisinde metro kapalı olacak

13 Nisan'da Türk Telekom Arena'da oynanacak olan Galatasaray - Fenerbahçe derbisinde metro kapalı olacak. Güvenlik nedeniyle Sanayi - Stat bağlantısında ulaşım yapılmayacak

Galatasaray - Fenerbahçe derbisinde metro kapalı olacak

13 Nisan'da Türk Telekom Arena'da oynanacak olan Galatasaray - Fenerbahçe derbisinde metro kapalı olacak. Güvenlik nedeniyle Sanayi - Stat bağlantısında ulaşım yapılmayacak. 20 Mart tarihinde oynanması gereken fakat güvenlik nedeniyle 13 Nisan'a ertelenen Galatasaray  Fenerbahçe derbisi için İl Güvenlik Kurulu toplantısında önemli kararlar alındı. 

Derbi günü metro kapalı

Derbinin yapılacağı Türk Telekom Arena'ya ulaşımı sağlayan metro seferlerinde derbi günü sınırlamalar yapılacak. Metronun Sanayi-Seyrantepe stat bağlantısı güvenlik nedeniyle kapalı olacak. Maça gitmek isteyen taraftarların ise Sanayi durağının çıkışından İETT otobüslerinin ring seferleri ile Arena'ya ücretsiz ulaşımı sağlanacak. Aynı zamanda Seyrantepe stat metro istasyonundaki kapalı otoparka araç alınmayacak. Stadın kapalı otoparkına girişler de yasaklanabilir. 

Galatasaray - Fenerbahçe derbisinde metro kapalı olacak

Üst düzey güvenlik önlemleri

Türk Telekom Arena'daki derbide üst düzey güvenlik önlemleri alınacak. 19.30'da başlayacak maç için kapılar 16.30'da açılacak ve taraftarın gün ışığında içerisi alınması sağlanacak. Derbide, 1250 çevik kuvvet, 750 kadrolu polis, 1100 özel, 425 uzman olmak üzere toplam 3 bin 525 güvenlik personeli olacak. 52 bin kişilik Türk Telekom Arena'da tedbirlerin sağlanabilmesi için 49 bin Galatasaray taraftarı alınacak. Satılan bilet sayısına göre yeniden düzenleme yapılabilecek. 

Galatasaray  Fenerbahçe derbisinde stat çevresinde kombine ve Passolig kartı olmayanlar yaklaştırılmayacak. Taraftarlar 3 ayrı kontrol noktasından geçtikten sonra stada alınacak. Polis arama noktalarına X-Ray cihazların getirilme ihtimali de bulunuyor. Derbi öncesinde ise özel eğitimli köpekler ile statta arama yapılacak. Polis, olası bir saldırı bombalı araçla saldırı ihtimaline karşı Türk Telekom Arena'nın TEM otoyoluna bakan cephesinde TOMA ve özel araçlar ile tedbirler alacak.