Gayrimenkul sektöründen darbeye karşı birlik mesajı

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ortak bir mesaj veren gayrimenkul sektörü birlik çağrısı yaptı

Gayrimenkul sektöründen darbeye karşı birlik mesajı

15 Temmuz darbe girişimi, gayrimenkul sektörünün önde gelen isimleri tarafından da kınandı. Yapılan açıklamalarda "birlik" çağrısında bulunuldu.

Baygan: Daha fazla çalışmak
Yaşanan olayların üzücü olduğunu buna karşın yapılacak tek şeyin "yolu devam etmek" ve daha fazla çalışmak olduğunu söyleyen ERA Gayrimenkul Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan, Türkiye ekonomisinin yaşanan bu üzücü olaya rağmen, rotasına dönme becerisini gösterdiğini belirtti. Baygan:

Gayrimenkul sektöründen darbeye karşı birlik mesajı

"Ülkemiz için elimizden gelen en iyi şey, tam gaz yolumuza devam etmek ve başarıyla ekonomiye katkı sağlamak olacaktır. İş dünyası olarak ümitsizliğe kapılmak yerine hepimiz işlerimizde daha gayretli ve başarılı olacağız." şeklinde konuştu.

Kulak: Demokrasiye sahip çıkacağız
15 Temmuz kalkışmasının demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçtiğini ve milletin iradesinin hiçe sayılarak kurumlara yönelen saldırıların halkın sağduyusu ve devletin mekanizmalarının harekete geçmesi ile engellendiğini söyleyen KLK Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Atakan Kulak da:

Gayrimenkul sektöründen darbeye karşı birlik mesajı

"Milli iradeye ve demokrasimize hep birlikte sahip çıkıyoruz. Toplumsal birlik ve dayanışma içerisinde huzurlu ortamın yeniden oluşturulacağına yürekten inanıyor, milletimiz ve ülkemiz için çalışmalarımıza bütün gücümüzle devam ediyoruz." ifadelerini kullandı. 

Atalay: Milli irade savunuldu
15 Temmuz darbe girişimini kınayan ONS Şirketler Grubu İnşaat Grup Başkanı Tuna Atalay da, gelişmelerin Türkiye Cumhuriyeti tarihine kara bir leke olarak geçtiğini söyledi. Atalay:"Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm benliğimizle ONS İncek olarak milletimiz ve ülkemizin yanında olmaya devam edeceğiz." dedi. 

Gül: Birlik olma günü
15 Temmuz darbe girişimini kınadıklarını açıklayan Gül Proje Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gül de, halkın iradesiyle seçilmiş meşru hükümete ve milli iradeye karşı yapılan bu saldırının kabul edilemez olduğuna dikkat çekerek:

Gayrimenkul sektöründen darbeye karşı birlik mesajı

"Gün, koşulsuz bütün kesimlerin birlik olma günüdür. Hainlerin en kısa sürede hak ettikleri cezaları alacaklarından şüphemiz yoktur. kemiz için çalışmalarımıza bütün gücümüzle devam ediyoruz." şeklinde konuştu.