Gayrimenkul yatırımında doğru bilinen yanlışlar!

Gayrimenkul yatırımı ile ilgili bazı önyargı ve yanlış bilgileri araştırdık. İşte gayrimenkul yatırımında doğru bilinen yanlışlar...

Gayrimenkul yatırımında doğru bilinen yanlışlar!

Gayrimenkul yatırımı yaparken doğru bildiklerimiz bir anda yanlış olabiliyor. Gayrimenkulde yatırım yapma şansını kaçırmak istemiyorsanız bu haber tam sizin için. Gayrimenkul yatırımında dikkat edilmesi gerekenler vardır.  İşte gayrimenkul yatırımında doğru bilinen yanlışlar...

Gayrimenkul Yatırımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Aylık geliriniz yüksek olmalı

Harcamalarınızı bilir ve iti dengelerseniz orta gelirle de gayrimenkul yatırımı yapabilirsiniz. Uygun yatırımı bulduktan sonra ise bankalar ve firmalar sizin gelirinize uygun bir ödeme seçeneği sunacaktır. Ancak şunu unutmamalısınız, yatırım yapacağınız ev size maddi açıdan zorluk yaşatmamalı. 

Birikiminiz olmalı

Birimikimiz olması gerektiğinin ciddiyetinde olun. Anca bunu ciddi bir hedef haline getirmeyin. Uygun bir çevrede yatırım yapabilmek için öyle büyük rakamlar biriktirmenize gerek yok. 

Bağlantınız ve tanıdıklarınız olmalı

Size yardımcı olacak profesyonel insanlara ihtiyaç duyacaksınız. Doğru yatırım için gayrimenkul danışmanları ve firmaları ile çalışmalısınız. Günümüzde artık güvenilir, kurumsal ve sağlam referanslara sahip gayrimenkul danışmanlarına ulaşmak oldukça kolay. 

 

Gayrimenkul yatırımında doğru bilinen yanlışlar!

 

Yatırımın büyüğü küçüğü olmaz

Yatırım yapmaya karar verdiğiniz andan itibaren 'büyük ev alacaksın' lafını sık sık duyuyorsanız yanlışın içindesiniz demektir. Başarılı gayrimenkul yatırımcıları, küçük evler ile yatırım yaparak başlamışlardır. Bütçenizi iyi değerlendirip karar verdikten sonra 40 metrekare ve 200 metrekare arasında hiçbir fark yoktur. Yatırım yatırımdır ve size uygun olan doğru yatırımı bulmak önemlidir. 

Önceliğiniz oturacağınız ev olmalı

Yaşamak istenen ev için hem sosyalojik hem de fiziki kriterler vardır. Evli ya da bekar olmanız, çocuğunuz olup olmaması, çalıştığınız bölge oturum için ev alırken etkili olacaktır. Ne kadar çok kriteriniz varsa, doğru evi bulma süresi o kadar uzar. Temelde yatırım da yapıyor olsanız alacağınız evin sizin yaşam alanınız olacağını unutmayın.