Gayrimenkul yatırımının tam zamanı

Coldwell Banker Commercial Türkiye Genel Müdürü Adnan Bozbay, Türkiye'de yatırım aracı olarak konutun büyük bir potansiyel içerdiğini açıkladı. Bozbay: "Geyrimenkul yatırımı yapmak için en uygun zaman..." dedi

Gayrimenkul yatırımının tam zamanı

Coldwell Banker Commercial Türkiye Genel Müdürü ve Kurucu Ortağı Adnan Bozbay, eldeki paranın değerlendirilmesi açısından konut alımının en uygun seçenek olduğu bir dönemde bulunduğumuzu söyledi. Adnan Bozbay, dövizdeki yükselişi fırsata çeviren yatırımcıların, ellerinde kalan birikimi TL'ye çevirerek gayrimenkul arayışına başladığını vurgulayarak faiz oranlarındaki düşüşün de gayrimenkul satışına olumlu etki sunacağını söyledi.

Bozbay: "Elbette asıl önemli olan faiz oranları. Faizler şu anki seyrini koruduğu ve herhangi bir yükselme olmadığı müddetçe, bulunduğumuz dönemde gayrimenkul almak oldukça avantajlı." ifadelerini kullandı.

Gayrimenkul satışındü düşüş yaşanabilir
Türk insanı açısından gayrimenkulun en güvenli yatırım aracı olma kimliğini sürdürdüğünün de altını çizen Bozbay, hükümetin oluşması, yönetim mekanizmalarının yerine oturma süreci ve Ramazan'ın etkisiyle konut satışında kısa süreli de olsa bir düşüş yaşanabileceğini açıkladı. Bozbay piyasaları yakından takip etmekte olan bir çok yatırımcının uygun lokasyon ve doğru fiyat gayrimenkullerine ilgisini sürdürdüğünü de belirterek:

"Şu an bazı banka ve aracı kuruluşların bu konuda oldukça yoğun çalışmaları var. Bu çalışmalar tamamlandığında küçük yatırımcılar 10.000 TL ile bile gayrimenkule yatırım yapabilecekler." dedi.