Gayrimenkul'de check-up dönemi

İnşaat Mühendisi Ejder Çetiner, Beşiktaş, Şişli ve Beyoğlu gibi lüks portföylerde yaygınlaşmaya başlayan check-up raporunun bir sonraki etapta gerçekleştirilecek proje çalışmalarının temelini oluşturduğunu söyledi.

Gayrimenkul'de check-up dönemi

Son yıllarda gayrimenkul sektöründe eksikliği giderek hissedilmeye başlanan "bilgilendirme açığını" gidermeye yönelik en etkili yöntemlerden biri olan gayrimenkul check-up raporu, giderek yaygınlaşmaya başlıyor.Uzun yıllardır sabit ve hareketli mobilya sektörünün tasarım, üretim, şantiye ve pazarlama alanlarında yöneticilik görevi yürüten İnşaat Mühendisi Ejder Çetiner, check-up raporlarının şu an için Beşiktaş, Şişli ve Beyoğlu gibi lüks portföylerde uygulandığını söyledi.

Gayrimenkul check-up'ı nedir?
Gayrimenkul danışmanlığı hizmetine ek olarak, gayrimenkul check up yönteminin müşteriler tarafından beğeniyle karşılandığını vurgulayan Çetiner: "Kişiye özel hazırlanmış Check-up raporu,bir sonraki etapta yapılacak proje çalışmasının ana temelini oluşturuyor’’ ifadelerini kullandı. 

Workshop Dekorasyon ve Mobilya Danışmanlık Servisi tarafından sunulan hizmet, gayrimenkul yatırımının, yatırımcının kullanım alışkanlıklarına göre dekorasyon ve mobilya alanında nasıl pozitif değişimler geçirebileceği ve teknik ve estetik alt yapısı hakkındaki bilgilendirmeye dayanıyor.

Firma tarafından sunulan raporlarda tüm inşaat kalemlerini barındıran bilgilere ek olarak, beğenilere özel ankastre veya hareketli mobilya önerilerini de içeren görsellere yer veriliyor. Arzu edildiği taktirde, rapor sonrasında alınan kiralama ve satma kararlarına paralel olarak da yapılması düşünülen şantiye, mobilya ve dekorasyon aşamalarını içeren, kontrol, uygulama ve danışmanlık hizmetleri de sunuluyor. 

Proje etabı şirketin Beşiktaş Akaretler'de yer alan Workshop mağazasında, mobilya örnekleri ve inşaat malzemeleri örneklerinden hareketle, yatırımcının katılımıyla gerçekleştiriliyor.