Gayrimenkulde Son 24 Saatte Neler Oldu? 1 Aralık 2017 Cuma

Gayrimenkulde 24 saat - 01/12/2017 Cuma

KONUT SEKTÖRÜ NASIL BÜYÜDÜ?

2017 yılının ilk çeyrek döneminde yaşanan gerileme sonrasında yapı ruhsatı alanında ikinci ve üçüncü çeyrek dönemlerde sıçrama yaşandığına dikkat çeken Türkiye İMSAD Raporu'nda yapı ruhsatı alan bin sayısının 1.1 milyon adet barajını aştığına vurgu yapıldı.

BASMANE ÇUKURU’NDA YENİ İPTAL

İzmir'in senelerdir çözümlenemeyen Basmane Çukuru sorunu yeni bir boyut kazandı. Son olarak arazi üzerinde Folkart Yapı tarafından geliştirilen ve ruhsat aşamasına gelen proje ile ilgili "durdurma" kararı çıktı.

DATİ HOLDİNG: YILDA 30 MİLYON TL KİRA ÖDÜYORUZ

Ataköy sahilinde deniz yüzeyinin kilometrelerce kare doldurularak yeni bir yaşam alanı inşasıyla gündeme gelen DATİ Holding Yürütme Kurulu Başkanı Gökhan Kıran, Kalamış ve Ataköy'de deniz yüzeyi için ödenen kira bedelinin çok yüksek olduğunu söyledi.

GAYRİMENKUL SEKTÖRÜ 1000 ARAP YATIRIMCI İLE BULUŞUYOR

6-8 Aralık tarihleri arasında İstanbul GreenPark Hotel’de düzenlenecek olan TurabExpo etkinliği, sektörün önde gelen markalarını Türk konut sektörünün son dönemdeki en önemli dış alıcısı konumundaki Arap yatırımcılarla buluşturacak.

İSTANBUL 3. KÖPRÜ İLÇELERİNE, ANKARA İSE BATIKENT’E TAŞINIYOR

armut.com'un nakliye alanında faaliyet gösteren girişimi Rahat Taşın tarafından yapılan araştırmada, İstanbul'un taşınma hareketleri Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne komşu ilçelere, Ankara’nın ise Etimesgut ve Batıkent’e yönelik güçlenmeye başladı.

SİGN OF THE AWARDS’TAN NEF’E 2 ÖDÜL

Sign of the City Awards 2017’de Nef, Nef Gölköy projesi ile ‘En İyi Mimari Tasarım’ ödülünü, Nef Yalıkavak ile de ‘En İyi Pazarlama Kampanyası’ ödülünü almaya hak kazandı.