Gayrimenkulde Son 24 Saatte Neler Oldu? 11 Aralık 2017 Pazartesi

Gayrimenkulde 24 saat - 11/12/2017 Pazartesi

İTO BAŞKANI İBRAHİM ÇAĞLAR HAYATINI KAYBETTİ

İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar dün gece saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonrasında hayatını kaybetti. Çağlar, Dünyanın en önemli gayrimenkul etkinliklerinden biri olan MIPIM'de oluşturulan konsept ile İstanbul'un tanıtımında önemli bir rol oynamıştı.

KAMYONCULARA KÖPRÜ YASAĞINDA YENİ ADIM: GERİ DÖNDÜRÜLECEKLER

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, maliyetler nedeniyle 3. Köprü yerine 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçiş yapmaya devam eden ağır vasıta araçlarının zorunlu olarak geri döndürüleceğini açıkladı.

3. ÇEYREKTE TÜRKİYE EKONOMİSİ YÜZDE 11.1 BÜYÜDÜ

Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı verilere göre, Türkiye ekonomisi Temmuz-Eylül 2017 döneminde yüzde 11.1 oranında büyüdü. İnşaat sektörünün büyüme oranı ise yüzde 18.7 olarak ölçüldü.

İSTANBUL AVRUPA YAKASI’NDA ÖNE ÇIKAN İLÇELER BELİRLENDİ

Endeksa tarafından yapılan ölçümlerde İstanbul Avrupa Yakası’nda özellikle Kağıthane, Başakşehir, Beylikdüzü, Zeytinburnu, Sultangazi, Esenyurt ve Bağcılar gibi ilçeler, konut sektöründeki işlem hacmi ile öne çıkmaya başlamış durumda.

SİNPAŞ’TAN AVRUPALILARA TİCARİ GAYRİMENKUL YÖNETİMİ DERSİ

Avrupa Merkez Bankası, Alman Merkez Bankası ve Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası gibi çok sayıda kuruluşa Frankfurt'ta ev sahipliği yapan ticari gayrimenkul projesini 4 yıl önce satın alan Sinpaş, bu süre içinde kiracı sayısını yüzde 641 oranında artırdı.

AMETİST PARK PROJESİ İÇİN ÖN TALEP TOPLANIYOR

ICK Yapı imzasıyla Ankara'da hayata geçirilecek Amesist Park projesinde ön talep dönemi başladı. Proje, Beysukent, Beytepe ve Çayyolu gibi başkentin önemli semtlerinin kesişim noktaları üzerinde yükselecek.