Gayrimenkulde Son 24 Saatte Neler Oldu? 11 Ocak 2018 Perşembe

Gayrimenkulde 24 saat - 11/01/2018 Perşembe

RİSKLİ OLMAYAN YAPI KENTSEL DÖNÜŞÜME GİRMEYECEK

Anayasa Mahkemesi'nin 6306 sayılı Kentsel Dönüşüm Yasası kapsamında yeniden düzenlenen ve riskli yapılar dışında kalan yapıların da kanun hükümlerine tabi olacağı yönündeki hükmünü iptal eden kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. 

KANAL İSTANBUL’DA KESİN AÇIKLAMA BİRKAÇ GÜN İÇİNDE YAPILACAK

Kanal İstanbul projesinin güzergahına ilişkin kesin açıklama Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından birkaç gün içinde yapılacak.  

BLOCKCHAİN SİSTEMİ İLE GAYRİMENKUL ALIMI KOLAYLAŞACAK

Dünyada hızla yayılan sanal para sisteminin, özellikle gayrimenkul alımının kolaylaşması, anlık veri akışının hızlanması ve kesintinin ortadan kalkması gibi avantajlarıyla sektörü olumu etkilemesi bekleniyor. 

İNŞAAT SEKTÖRÜ ARALIK AYINI DURGUN GEÇİRDİ

Türkiye Hazır Beton Birliği Aralık 2017 Hazır Beton Endeksi verilerine göre inşaat sektörü Aralık ayında mevsimsellik faktörü etkisiyle durağanlık yaşadı. 

TOKİ 2018 YILINDA 65 BİN KONUT İNŞA EDECEK

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı Mehmet Ergün Turan, 2018 yılı içinde kurumun 65 bin konut inşasını hedeflediğini söyledi.

DAĞ MÜHENDİSLİK AVRUPA TURUNA DEVAM EDİYOR

Dağ Mühendislik Tual Bahçekent ve Tual Adalar projeleri için çıktığı Avrupa turuna devam ediyor. Firma, Danimarka'nın ardından Almanya'da da bir tanıtım etkinliği planlıyor.