Gayrimenkulde Son 24 Saatte Neler Oldu? 12 Aralık 2017 Salı

Gayrimenkulde 24 saat - 12/12/2017 Salı

EMLAKÇI YASASI DÜKKANLARI KAPATABİLİR

Türkiye'de faaliyetlerini sürdüren markalı gayrimenkul danışmanları, kamuoyunda "emlakçı yasası" olarak tanımlanan düzenlemeye ilişkin son uyarılarını Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na iletti. Uyarıların odak noktasında "komisyon" oranları yer aldı.

2018 İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN YILI OLACAK

Royal Group Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Çehreli, 2018 yılının inşat sektörü açısından önemli gelişmelere tanıklık edeceğini söyledi. Sektör temsilcileri de 2018 yılında, halen içinde bulunulan durgunluğun giderileceği ve yeni yatırımlarla sektörün sıçrama yapacağı kanaatini taşıyor.

TÜRKİYE EKONOMİSİNİN BÜYÜMESİNDEN REEL SEKTÖR DE MEMNUN

2017 yılının birinci çeyrek döneminde 5.3, ikinci çeyrek döneminde ise 5.4 oranında büyüyen Türkiye ekonomisinin Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarını kapsayan 3. çeyrek döneminde yüzde 11.1 oranında büyüme performansı reel sektör tarafından memnuniyetle karşılandı.

TÜRKİYE’NİN BÜYÜMESİNİ İNŞAAT SEKTÖRÜ SIRTLAYACAK

THBB tarafından hazırlanan 2017 Kasım ayı dönemine ait endeks, bir önceki yılın aynı ayına kıyasla yüzde 0.6 oranında artış kaydetti. THBB Başkanı Işık göstergelerin, yılın geri kalan kısımlarında da inşaat sektörünün Türkiye'nin büyümesini sırtlayacağını gösterdiğini söyledi.

DAP YAPI 11 AYDA 1 MİLYAR CİRO BARAJINI AŞTI

1 milyar TL'lik ciro seviyesini aşan DAP Yapı, yatırımcının yoğun ilgisiyle karşılaşılan "topraktan senetle satış kampanyasını" 19 Aralık'a kadar uzatma kararı aldı. DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, 2017 yılının DAP Yapı için çok özel bir yıl olarak hatırlanacağını söyledi.

ARAP YATIRIMCIDAN FARİLYA ASİA PROJESİNE YOĞUN İLGİ

Pendik Kaynarca'da hayata geçirdiği Farilya Asia projesi ile 1. Türk-Asya Projesi ile 1. Türk-Arap Gayrimenkul ve Proje Fuarı'na katılan Ufuk İstanbul Mesken, Arap yatırımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştı.