Gayrimenkulde Son 24 Saatte Neler Oldu? 14 Aralık 2017 Perşembe

Gayrimenkulde 24 saat - 14/12/2017 Perşembe

GELİŞEN KENTLER ZİRVESİ TURİZMİN BAŞKENTİ ANTALYA’DA

GYODER'in, Antalya Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile 13-14 Aralık 2017 tarihlerinde düzenlediği 'Gelişen Kentler Zirvesi-Antalya' iş dünyası ve gayrimenkul sektörünün temsilcileri, yatırımcılar ve uzmanları katılımı ile gerçekleşti.

TÜRK AKIMI PROJESİNDE DEĞİŞİKLİK

Türk Akımı projesinin Türkiye’den sonraki ayağının izleneceği yol ile ilgili değişiklik kararı alındı. Yapılan son düzenleme ile birlikte proje Türkiye’den Bulgaristan'a, Bulgaristan üzerinden Romanya'ya, sonrasında ise Macaristan'ı geçerek Avusturya'ya ulaşması mümkün olacak.

HAZİNE ARAZİLERİNDE ÖZELLEŞTİRME RÜZGARI

Özelleştirme Yüksek Kurulu 36 Hazine arazisinin özelleştirme kapsamına alınması kararı yürürlüğe girdi. Muğla Datça, Antalya Aksu, İzmir Çiğli ve Şanlıurfa Karaköprü ilçelerini kapsayan düzenleme ile birlikte bu bölgelerde yapılaşmanın da önü açılmış oldu.

KANAL İSTANBUL’DA SİL BAŞTAN: KESİNLEŞEN GÜZERGAH YOK

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, tek güzergah üzerinde çalışılıyormuş şeklindeki algının yanlış olduğunu belirterek: "ÇED süreci dahil, 5 farklı güzergahla ilgili çalışmalar yürütülecek. Kesinleşen bir şey yok..." dedi

İNŞAATÇILARDAN KRİTİK MESAJ: ‘İŞLER ŞU AN İYİ AMA…’

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği-Türkiye İMSAD, 2017 yılının dördüncü ve son Gündem Buluşmaları'nda Hükümet'e, 'İşlerimiz şu anda iyi ama geleceğimizi açık ve net göremiyoruz..." mesajı verdi.

3 KATLI BÜYÜK İSTANBUL TÜNELİ’NDE PLAN DEĞİŞİKLİĞİ

Daha önce üst katı iki gidiş otomobil, orta katı ise bir gidiş bir de geliş raylı sistem olarak düşünülen projede orta katta bulunan raylı sistemin teknik açıdan en alt kata alınması uygun gözüktü. Orta ve üst katlar ise otomobil gidiş gelişleri için ayrılacak.