Gayrimenkulde Son 24 Saatte Neler Oldu? 15 Aralık 2017 Cuma

Gayrimenkulde 24 saat - 15/12/2017 Cuma

ESENYURT BELEDİYE BAŞKANI İSTİFA ETTİ

Esenyurt'un AK Partili Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, istifa etti. Necmi Kadıoğlu'nun istifası Esenyurt Belediyesi tarafından yapılan bir açıklama ile kamuoyuna duyuruldu. Açıklamada Necmi Kadıoğlu'nun istifa kararının kendi isteği ile gerçekleştiğine dikkat çekildi.

ÜSKÜDAR-ÜMRANİYE METROSU KONUT FİYATLARINI KATLADI

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metrosunu birbirine bağlayan istasyonlara bağlı mahallelerde konut fiyatları metro çalışmalarının başladığı günden bu yana yüzde 144 oranında değer kazandı. En yüksek artış Üsküdar Altunizade, Sultantepe ve Mimar Sinan mahallelerinde görüldü.

150 BİN KONUT FAZLASI VAR

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, her sene 1.2 milyonluk konut satışına karşın, bunu eritmek için 600 bin konut üretimi gerçekleştiğini ve yılda 150 bin konutluk bir fazlalık oluştuğunu söyledi.

1 YILDA 144 TANE 200 METRE ÜSTÜ BİNA İNŞA EDİLDİ

2017 yılı genelinde tüm dünyada 200 metrenin üstünde 144 adet bina inşa edildi. Bu binaların yüzde 50'sinden fazlası Çin'de hayata geçirildi. Çin'de inşa edilen gökdelen adedi 77'yi buldu. Türkiye ise yeni gökdelen inşası anlamında değil ama, toplam gökdelen adediyle Avrupa'nın zirvesinde yer alıyor.

İNŞAAT CİROLARI ARTIŞINI SÜRDÜRÜYOR

Türkiye İstatistik Kurumu 2017 yılının Temmuz-Eylül aylarından oluşan III. Çeyrek dönemine ilişkin İnşaat Ciro ve Üretim Endeksleri'ni açıkladı. Bu dönemde inşaat ciro artışı yüzde 27.1 oranında ölçüldü.

KIBRISLI YALISI 60 MİLYON DOLARA SATIŞA ÇIKARILDI

İstanbul Boğazı'nın en değerli konutlarından biri olarak gösterilen tarihi Kıbrıslı Yalısı satışa çıkarıldı. Satış işlemleri ERA Gayrimenkul tarafından yürütülecek olan 300 yıllık tarihi yalı için biçilen değer 60 milyon dolar seviyesinde.