Gayrimenkulde Son 24 Saatte Neler Oldu? 15 Kasım 2017 Çarşamba

Gayrimenkulde 24 saat - 15/11/2017 Çarşamba

BANU EVLERİ ISPARTAKULE 2’NİN YÜZDE 60’I SATILDI

Hasanoğlu İnşaat, Banu Evleri Ispartakule 2'de satışın yüzde 60'lar düzeyine ulaştığını açıkladı. Projede inşaat çalışmaları devam ediyor.

KONUT FİYATLARINDA YILLIK ARTIŞ YÜZDE 11.96 OLDU

Türkiye genelinde konut fiyatları Ekim ayı itibarıyla yıllık periyotta, yüzde 11.96'lık artış kaydetti. Konut fiyatlarındaki artış Eylül ayına göre yüzde 1.07 olarak ölçüldü.

KONUT FİYATLARI EN ÇOK BALIKESİR’DE YÜKSELDİ

Ekim 2017 itibarıyla son bir yıllık periyotta konut fiyatlarının en çok yükseldiği şehirler, Balıkesir, Bursa, Edirne, Aksaray ve Zonguldak oldu.

İSTİHDAMIN YÜZDE 7,9’U İNŞAAT SEKTÖRÜNDE

Tüik Ağustos ayında Türkiye genelinde işsizlik oranını yüzde 10,6 olarak açıkladı. Toplam istihdamın yüzde 7,8’u inşaat sektörü tarafından sağlandı.

YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ TREN GÜZERGAHI BELİRLENDİ

Yavuz Sultan Selim'e uzanacak Yüksek Hızlı Tren Hattı, Gebze'den hareketle, Tuzla, Pendik, Sultanbeyli ve Sancaktepe, Maltepe, Ataşehir, Çekmeköy ve Beykoz ilçesi sınırları içinden geçecek.

FİKİRTEPE’DEN KİM MEMNUN?

İstanbul genelinde uygulanacak kentsel dönüşüm için "imar artışsız" ve "yerinde dönüşüm" olmak üzere iki ilke belirlediklerini söyleyen İBB Başkanı Uysal, Fikirtepe'de uygulanan dönüşümün kimseyi memnun etmediğini söyledi.