Gayrimenkulde Son 24 Saatte Neler Oldu? 15 Mayıs 2018 Salı

Gayrimenkulde son 24 saatte olup bitenleri sizler için derledik.

KONUTTA YENİ GÜÇ BİRLİĞİ KAMPANYASI

Konut sektörünün üç büyük çatı kuruluşu GYODER, İNDER ve KONUTDER, tüm alımlarda yüzde 20 indirim sunan güç birliği kampanyasına başladıklarını duyurdu.

İLK DÖRT AYIN DURGUNLUĞU TEŞVİKLERLE AŞILACAK

Türkiye inşaat sektörünün yakından takip ettiği araştırmalardan biri olan THBB Hazır Beton Endeksi, yılın ilk dört ayındaki karamsar tabloya dikkat çekti. Başkan Işık, sektörü geliştirmeye yönelik tedbirlerin bu tablonun aşılmasında önemli rol oynayacağını söyledi.

İMAR BARIŞI KAÇAK KONUT DEĞERLERİNİ ARTIRACAK

TBMM'den geçen İmar Affı düzenlemesi ile birlikte konut kredisine uygun hale gelen konut sayısının büyük bir artış yaşaması bekleniyor. Krediye uygun hale gelen konutların fiyatları ise belirgin biçimde yükselecek.

İŞSİZLİK ORANLARI ZİRVEDEN DÖNDÜ

Türkiye genelinde işsizlik oranları 10 aylık yükselişini Şubat ayında sonlandırdı. TÜİK verilerine göre Şubat 2018 döneminde işsizlik yüzde 10.6 olarak ölçüldü.

MARMARA’DA BİRDEN FAZLA DEPREM OLABİLİR

Dünyaca ünlü Fransız deprem bilimci Louis Geli, Marmara'da beklenen depremle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Geli, Marmara'nın merkezinde 7.2-7.4 aralığında deprem beklendiği yönündeki tahminleri doğruladı.